LGBTİ+ içerik platformu them’in bu yıl üçüncü kez düzenlediği Now Ödülleri’nde “Film ve TV” dalında ödülü Devery Jacobs aldı. Backspot (D.W. Waterson, 2023) filminin başrol oyuncularından biri olan Jacobs’a ödülü, filmin yapımcılığını da üstlenen Elliot Page takdim etti.

MEYDAN

Them’in Now Ödüllerinde Film ve TV dalında ödül alan Devery Jakobs’ın Ödül Konuşması (Türkçe Altyazılı)

LGBTİ+ içerik platformu them’in bu yıl üçüncü kez düzenlediği Now Ödülleri’nde “Film ve TV” dalında ödülü Devery Jacobs aldı. Backspot (D.W. Waterson, 2023) filminin başrol oyuncularından biri olan Jacobs’a ödülü, filmin yapımcılığını da üstlenen Elliot Page takdim etti. Devery Jacobs yaptığı ödül konuşmasında, kuir topluluğunun içerisinde kendini nasıl evinde hissettiğini anlattı ve bu süreçte bulduğu güven ve destekten söz etti.

 

 

 

Çeviri ve Altyazı: Gizem Bayıksel

Düzelti: Mercan Baş

 

Ödül konuşmasının tamamı: “Geçtiğimiz günlerde “pride” yani “onur” kelimesinin zıt anlamlısını araştırdığımda karşıma çıkan ilk sonuç “alçakgönüllülük” değil “utanç” oldu. Ve ben bu güzel, dirençli topluluğun bir parçası olduğum için utanç duymayı reddediyorum. Artık çekinmeden, gurur duyuyorum. Kanien kehá: ka olduğum için gurur duyuyorum, kuir olduğum için gurur duyuyorum ve hala yapılacak çok şey var. Marsha P. Johnson’ın da dediği gibi, “Hepimiz özgür olmadan hiçbirimiz özgür değiliz.” Bu yüzden, dünyada olup biten her şeyle birlikte, size mutlu, öfkeli, yas tutan, haklı ve başkaldıran bir Pride diliyorum. Bu ayı hangi şekilde onurlandırmak isterseniz isteyin, yanınızda olacağım. Niawenhkó:wa, bu ödül için çok teşekkür ederim.”

 

Haber metninin orjinali Them sayfasında.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YLilly Wachowski’ye göre The Matrix Neden bir Trans Hikâyesi?
Lilly Wachowski’ye göre The Matrix Neden bir Trans Hikâyesi?

Tamamen dönüşüm arzusuyla ilgili bir The Matrix düşüncemiz vardı ama bu düşünce henüz açılmamış olmanın verdiği gizli bir bakış açısından geliyordu.

ECİNNİLİK

YYol Arkadaşlığından Yol Ayrımına ve Yeni Yollara
Yol Arkadaşlığından Yol Ayrımına ve Yeni Yollara

Ardından hatırlanacak eserler bırakanların aksine, kadınların mirası onların olmadığı hayatlarda mücadelelerin içinde varlığını sürdürüyor.

MEYDAN

YAradığınız O Güç Eskisi Kadar Ulaşılabilir Değil
Aradığınız O Güç Eskisi Kadar Ulaşılabilir Değil

Dışarıdaki her Weinstein için sessiz kalmamayı seçen, sessiz kalınması gerekmeyen bir dünyayı ören ve onlarla mücadele eden kadınlar var.

Bir de bunlar var

Tavşan Deliğinden İçeri
Boğaziçi “Kayyuma Nakka” Diyor
Anayasa Değişikliği Çevreyi ve Kenti Nasıl Dönüştürecek?

Pin It on Pinterest