Sık Bakalım: Erivan vers.

MEYDAN

TOMA’yla Vaftiz

Günün görseli Ermenistan’dan, Vahram Baghdasaryan’ın objektifinden. Elektriğe iki yılda yapılan 3. zamma karşı başlayan eylemler devletin ozonsoz gostoro yopomozsonoz tavrı ve polis müdahalesi nedeniyle başka bir renk aldı-alacak.

 

Günün sözü de aynı eylemden: Ermenistan hükümeti toma’yla eylemci sorununu ‘çözdüğünü’ düşünüyor. Daha fazla yanılıyor olamazlardı. Bundan çok uzak olmayan bir gelecekte Cumhuriyet Partisi’nin sonunu getirecek olan yeni nesil aktivistleri vaftiz etmiş oldular, o kadar. [Fonda Mad Max‘teki gitarcı eleman var, tıngırdatıyor. Hey gidi Haziran anıları.]

 

Bundan çok uzak olmayan bir gelecek göreceli olabilir; bize de, Ermenilere de ilham olan Birmingham’ın üzerinden 42 yıl geçmiş. Yavaş yavaş.

 

Kaynaklar: Photolure, Al Jazeera Türk, arkadaşım Babken. Eylemle ilgili daha fazla bilgi, fotoğraf veya video izlemek isterseniz şuraya, şuraya, şuraya bakabilir ya da Twitter’dan #ElectricArmenia etiketini takip edebilirsiniz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YFransız Kadınlardan Bildiri: Sataşma Özgürlüğü, Cinsel Özgürlüğün Vazgeçilmezidir
Fransız Kadınlardan Bildiri: Sataşma Özgürlüğü, Cinsel Özgürlüğün Vazgeçilmezidir

"Erkek düşmanlığı ve cinsellik karşıtlığına bürünen bir feminizmde biz yokuz."

MEYDAN

YBiraz da Erkekler Anlatsın
Biraz da Erkekler Anlatsın

Anlat anlat bitmeyen cinsel taciz mağduriyeti paylaşımlarından daralan yorgun ruhlar için bir öneri: Biraz da erkekler anlatsın.

Bir de bunlar var

Devlet Hastanesinde Narkozsuz Kürtaj Dehşeti
“%99 için feminizm”: bir manifesto
Kadın Bağı Mı? Sensin O, Haddini Bil!

Pin It on Pinterest