Meme kanserinden sonra mastektomi geçirip memesini aldıran kadınlar, dövmeyle yeni memeucuna sahip oluyorlar.

KÜLTÜR

Meme Kanserinden Sonra: Dövmeyle Meme Ucu!

Saklambaçsız mayoları ve meme kanseri sonrası kadınların yeni siluetlerini kucaklayabilmelerinin önemini konuşmuştuk. Peki kanser mücadelesi sonrasında eski memelerini yeniden yaratmak isteyenler, veya yepyeni memeler isteyenler? Aşağıdaki New York Times videohaberine göre meme kanserinden sonra mastektomi geçirip memesi alınan kadınlar, dövmeyle yeni memeucuna sahip oluyorlar.

 

 

Cilt renklerine göre ve eski memeuçlarına benzer yeni “dövme memeuçları”na sahip olmak için Maryland’deki dövme stüdyosuna gelen binlerce kadın, dövme sanatçısı Vinnie Myers ile konuşup nasıl bir memeucu istediklerine beraber karar veriyorlar. Myers, dövme sanatçılığına başladığında böyle bir şeyle ünlü olacağını düşünmüyormuş, kadınlara ikiboyutlu yeni memeuçları kazandırdığı yeni “uzmanlık alanı” hakkında “Bir sırt dövmesi yaptığınızdaki yaratıcı tatmini kaybediyorsunuz mesela… Ama yepyeni, başka türden bir tatmin kazanıyorsunuz karşılığında” diyor.

 

Muhteşem buluş, fantom memeucuna ne diyorsunuz? Bu bizim diyarda yapıldığını bildiğiniz bir şey mi? Yorumlarda buluşalım.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YRöportaj: Deodorantımız Bizi Öldürmeye Mi Çalışıyor?
Röportaj: Deodorantımız Bizi Öldürmeye Mi Çalışıyor?

Son zamanlarda davranışları öyle tuhaf ki... Sanki bir şeyler planlıyor gibi. Deodorantların bilinen ve bilinmeyen niyetlerini Aysu Uygur'a sordum.

ECİNNİLİK

YKız Patron Mitingi’ne Davetlisiniz
Kız Patron Mitingi’ne Davetlisiniz

Kız Patron Mitingi'nde olmayı ve almayı istediğiniz her şey var ancak orada ne bok yediğinize dair tek bir ipucu yok

Bir de bunlar var

Sudan Çocuklar
“Bizim buralarda bekâr olmaz, buralar hep aile yeri”
Tüp Bebek Tedavinizden Arta Kalan Embriyolarınız İtinayla Mücevhere Dönüştürülür!

Pin It on Pinterest