Yeni yılın ilk bebeği haberini gördünüz mü?

MEYDAN

Gölge Hamdiye

Kalk hamdiye kalk, bakan ve vali ve başka bazı erkekler geliyormuş kız kalk. Yeni doğum yapmış olsan da kalk giyin, olmaz öyle. Kapat önünü arkanı. Küfür olan yerlerinden başla, en önce oraları. Sonra kocana ait ve kocandan başkasının gözüne yasak olan tüm tenini. En son da günah olan saçlarını kapat. Görmesinler hamdiye. Ayıp olan yüzünü de çevir öte yana. Ağrıların mı var? Olur öyle. Sen dur orda iki büklüm, bekle hamdiye. Ver bebeğini de sahibine. Ver. Zaferiyle gururlansın babası, tebrikleri kabul etsin.

 

Annelikten bahsediyorlar, iyi dinle hamdiye. Bak kocan söz dinlemiş, üç çocuk yapmış. Büyük adamlar, küçük de olsa bir adam olan kocana aferin dedi bak. Sen de dinle. Başını bu yana çevirmeden ama, biliyorsun günah. Doğal doğumu merkeze aldığın gibi, şimdi de anneliği merkeze alacaksın, duydun mu? Bak ne güzel rahmin var doğuruyorsun, memen var, emzir. Ne kadar süre emzireceğini düşünmene gerek yok. En az bir yıl emzireceksin diyorlar işte. Zaten düşünmene gerek yok genel olarak, düşün diye mi besliyorlar seni? Şanslısın. Fıtratında meme gibi rahim gibi şeyler var, kariyer oluyor sana. Bize de kullanışlı oluyor, çöpe gitmiyorsun, israf olmuyorsun. Fazla da yakmıyorsun, yemek temizlik seks filan derken işte masrafını çıkarıyorsun.

 

Sen de meryem… erkek olamadın ama, olsun. Seni de çöpe atmıyoruz, bak. Annene kariyer oldun. Erkek olsaydın iyi nesil olman için yetiştirecekti, o daha iyi olurdu ama neyse, şimdi de iyi anne yapacağız seni. Kariyerin şimdiden hazır! Büyüyeceksin, senin de memelerin yumurtaların olacak. İnşallah sahipsiz kalmayacaksın, sana da hayırlı bir sahip bulunacak. Sen de çocuk üretecek, babalarına ve devletlerine vereceksin.

 

Şimdilik zaferimizi temsil edebilmen için yüzün açık tabii. Ama ileride sen de bedenini bir gölge gibi yapabilmeyi öğreneceksin.

 

Şuraya buyrun.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bir de bunlar var

Gezegeni Dönüştüren Bir Şey: Veri Gazeteciliği
Tülin CeHaPe Adaylığına!
İhtiyacı Olanlara Yer Verin

Pin It on Pinterest