3D printing teknolojisiyle bızır!

ECİNNİLİK

Bızır Loading…

2016 bitmeden bızırınızı 3 boyutlu bir görün, bir kutlayın istedim. Vajinal orgazm efsanesinin yerle bir oluşunu, bızır gizeminin çözülüşünü–yani klitorisin vajinanın ucundaki bezelye tanesi değil de, vücudun içinde rahmi saran kocaman bir organ olduğunu–willow, Orgazmınızı Nasıl Olurdunuz? yazısında tane tane anlatmıştı. 2009 senesinde ilk kez 3 boyutlu olarak çizilen kadın cinsel organı görselleştirmesinden hareketle, bızırımızın aslında neye benzediği ve nelere kadir olduğunu iyice anlayalım diye Nisan ayında 3 boyutlu modelini yapmışlar. Bazıları lades kemiğine benzetiyor, bazısı da laleye. Siz ne diyorsunuz?

 

Bu model, Fransa’da okullarda cinsel sağlık eğitimlerinde kullanılacakmış, kadın cinselliğine dair bir dolu inanışı bertaraf edecekmiş. Yeni süper kahramanınız! Hadi inşallah…

 

Yeni seneniz bızır bızır olsun caanım 5Harfliler!

 

 

Modelin yapım vidyosu:

 

CLITORIS 3D from Marie Docher on Vimeo.

 

 

 

Ana görsel: GREATIST

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YHortlayan Nafaka Tartışması
Hortlayan Nafaka Tartışması

"Yoksulluk nafakası erkeklerin kadınlara bir lütfu değil, pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de devletin kadınların güçlenmesine ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik aldığı tedbirlerdendir."

MEYDAN

YAmme Hizmeti: Tacizci Akademisyen Listesi
Amme Hizmeti: Tacizci Akademisyen Listesi

Hoca veya öğretim görevlisi kadın bilimcilerin en az yarısının cinsel tacize veya istismara uğradığı tahmin ediliyor.

Bir de bunlar var

Limon ve Kadın
Hayali Kadın Kahramanlar
Özgürlüklere Açılan Kapı İsmail

Pin It on Pinterest