5Harfliler'den 5Harfliler'e şarkılı türkülü bir 1 Mayıs seçkisi!

MEYDAN

5Harfliler’de 1 Mayıs : Emekten Esiyor Yel

Yolda, evde, meydanda, her neredeyseniz sesiniz de neşeniz de eksik olmasın diye, 5Harfliler’den 5Harfliler’e şarkılı türkülü bir 1 Mayıs seçkisi!

 

Direnç de, umut da, bir aradalık da yoldaşlığını eksik etmesin üzerimizden.

 

 

 

 

 

Kapak görseli: Ahmet Öktem, Görsel Sanatçılar Derneği 1. Mayıs Sergisi’nden, Spor Sergi Sarayı. Salt Araştırma Arşivi’nden.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YTrans Onur Haftası (Pride) Komitesi: “Dönmeyiz, Buradayız, Bir Aradayız”
Trans Onur Haftası (Pride) Komitesi: “Dönmeyiz, Buradayız, Bir Aradayız”

Yıllardır süregelen düzene bir darbe niteliğindeki söylemlerimizle, “Dönmeyiz, Buradayız” diyerek 18 Haziran Translarla Eşitlik Günü’nde sokaklara çıkıyoruz.

MEYDAN

YYazarak Kuirleştirmek Atölyesi
Yazarak Kuirleştirmek Atölyesi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen CultureCIVIC Kültür Sanat Destek Programı’nın desteğiyle hayata geçen Yazarak Kuirleştirmek adlı atölye ve konuşma programı Mayıs-Eylül ayları arasında çevrimiçi olarak devam edecek. 31 Mayıs’ta başlayan program kültür ve sanat nesnelerini, otoriter kurum ve bireylerce onlara dayatılan ayrımcı anlatılardan özgürleştirmeyi hedefliyor.

MEYDAN

YBir Garip 8 Mart
Bir Garip 8 Mart

Dün okunan basın açıklamasında da dendiği gibi evet yastayız, evet öfkeliyiz ama bu enkazı birlikte kaldıracağımıza inanan milyonlarca insanız da.

ECİNNİLİK

Y2023’te Dönüp Dönüp Okuyacağımız 2022 Yazıları
2023’te Dönüp Dönüp Okuyacağımız 2022 Yazıları

Gelenin gideni aratmadığı, daha özgür, daha adil ve dilimizde tüyün bitmediği bir yıl olsun. Kalemimize, klavyemize kuvvet!

Bir de bunlar var

Meydan Okuma (Challenge) Kabul Edilmiş Midir?: Türkiye’deki Kadın Cinayetlerine Dair (Küresel) Anlatılarda Silinen Hikayeler
Ateizm Derneği Nihat Hatipoğlu Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu
Seks İşçiliğini Victor Hugo’dan Öğrenmek

Pin It on Pinterest