Aylar süren yolculuğumuzun son durağı Diyarbakır. Diyarbakır ve çevre illerde yaşayan 5Harfliler, Nisan ayında sizlerleyiz!

ECİNNİLİK

5Harfliler Kurmacadışı Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nin Son Durağı Diyarbakır!

Aylar süren yolculuğumuzun son durağı Diyarbakır. Diyarbakır ve çevre illerde yaşayan 5Harfliler, Nisan ayında sizlerleyiz!

 

Şubat ayında başlayan ve Mart ayında devam eden atölyelerdeki duraklarımız Ankara ve Mersin’di. Ankara’da Pembe Hayat LGBTİ+ Derneği’ne, Mersin’de D5 Sanat Ortamı’na misafir olduk. Yazar adaylarıyla buluşarak hem Türkiye’nin feminist-kuir yayıncılık tarihini, yazmayı nasıl öğrenebileceğimizi ve yazmaya dair bizi heyecanlandıran şeyleri konuştuk hem de katılımcıların yazıları üzerinde çalıştık.

 

CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı’nın katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz atölye serisinde son durağımız Wêjegeh Diyarbakır Edebiyat Evi. Diyarbakır ve çevre illerde yaşayan 5Harfliler, belirlediğimiz atölye tarihleri 16-23-30 Nisan. Buluşmalar Zoom üzerinden gerçekleşecek ve engelli erişimine açık olacak.

 

Diyarbakır çevre illerde yaşayanlar başvurularını 10 Nisan’a dek buradan yapabilir. Nisan ayı boyunca 3 hafta sonu 3 oturumda gerçekleşecek olan atölyelerin hepsine katılmak zorunludur. Ayrıca başvuranların atölye boyunca verilecek ödev ve çalışmaları tamamlamak konusunda istekli olmaları önemlidir.

 

Kaleminizi, klavyenizi, fikirlerinizi ve heveslerinizi alın, gelin. Sizlerle tanışacağımız için çok heyecanlıyız!

 

Kolaj ve Afiş Tasarımı: Kibele Yarman

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YBir Garip 8 Mart
Bir Garip 8 Mart

Dün okunan basın açıklamasında da dendiği gibi evet yastayız, evet öfkeliyiz ama bu enkazı birlikte kaldıracağımıza inanan milyonlarca insanız da.

ECİNNİLİK

Y2023’te Dönüp Dönüp Okuyacağımız 2022 Yazıları
2023’te Dönüp Dönüp Okuyacağımız 2022 Yazıları

Gelenin gideni aratmadığı, daha özgür, daha adil ve dilimizde tüyün bitmediği bir yıl olsun. Kalemimize, klavyemize kuvvet!

MEYDAN

YKürt solcu feministlerin İran’daki son feminist ayaklanmaya ilişkin toplu açıklaması
Kürt solcu feministlerin İran’daki son feminist ayaklanmaya ilişkin toplu açıklaması

Kürt, Türk, Arap ve Beluc feministleri, hepimize dayatılan çeşitli tahakküm biçimlerinin kesişimselliğini ilerici bir şekilde, yani etnik baskının patriarkal tanımlamalarının ötesinde, yeniden tanımlamak için bize katılmaya çağırıyoruz.

ECİNNİLİK

YÇalma Listesi: Gece Gece Dadanan Şarkılar
Çalma Listesi: Gece Gece Dadanan Şarkılar

5harfliler'den 5harfliler'e ecinnilikleri bol bir liste! 

Bir de bunlar var

Annesi Amelya Hanım’ı Oynarken Adile Naşit
Zorabad’da Sözün Dönüşümü ve Bitişi
Kara Deliklerden Esen Rüzgar

Pin It on Pinterest