Kutlu ve mutlu olsun!

ECİNNİLİK

Yeniden Başlasın

Sevgili Fırdöndüler,

 

İklimler iklimlikten çıkmazdan evvelin son baharına, ayların güzeli Eylül’e ve 5Harfliler’in yeni yayın dönemine hoşgeldiniz!

 

Ağustos ayında sessiz sedasız bir mola verdik. Ülkenin olağan ve olağandışı felaketlerine, çivisi çıkmış dünyanın çileli son dakika’larına ve yaşam gailesine “kısa bir ara” vermek mümkün olmasa da, çoğumuz için bir soluklanma alanı olan 5Harfliler’in nefesini biraz dinlendirmesi gerekiyordu. Yayın hayatımızın dokuzuncu yılında “bi durmak” hakkını kendimize tanıdık. Çok da iyi oldu. Heves depolarını doldurup döndük.

 

Yeni yayın döneminde de her ama aklınıza gelen HER konuda yazılar yayınlamaya devam edeceğiz. Çeviri ve yazılarınızı, birbirinden ilginç meraklarınızı, sınırsız ilgi alanlarınızı, şikayet ve önerilerinizi her zaman olduğu gibi merhaba@5Harfliler.com adresine bekliyoruz (5Harfliler@gmail.com’u da cc’lemeyi unutmayın.)

 

Sitemizde yeni yayın döneminde de bir kural olarak yok yok! Filmlerin, dizilerin, kitapların ve var olan her şeyin amansız feminist eleştirisi , uçan halı garantili ecinnilik yazıları,  #UnutmamalıSevgiyleAnmalı köşesinde tanışacağımıza çok memnun olacaklarımızın hikayeleri,  dünyayla bağımızı taze tutacak çeviriler, küresel mücadeleleri evinize getirecek röportajlar, bir süre daha Cuma’larınıza ilham katacak #CumaFragmanları, konuk editörlerle çeşitli konuları derinlemesine irdeleyeceğimiz dosyalar ve harıl harıl hazırladığımız daha başka bir demet sürpriz…

 

Özetle, yeni yayın dönemi kutlu ve mutlu olsun!

 

Yoldan gönüllü çıkanların sitesi 5Harfliler herkese esenlikler diler.

 

 

 

 

Ana görseldeki animasyon: Kübra Su Yıldırım, Travimogali. 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YTrans Onur Haftası (Pride) Komitesi: “Dönmeyiz, Buradayız, Bir Aradayız”
Trans Onur Haftası (Pride) Komitesi: “Dönmeyiz, Buradayız, Bir Aradayız”

Yıllardır süregelen düzene bir darbe niteliğindeki söylemlerimizle, “Dönmeyiz, Buradayız” diyerek 18 Haziran Translarla Eşitlik Günü’nde sokaklara çıkıyoruz.

MEYDAN

YYazarak Kuirleştirmek Atölyesi
Yazarak Kuirleştirmek Atölyesi

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen CultureCIVIC Kültür Sanat Destek Programı’nın desteğiyle hayata geçen Yazarak Kuirleştirmek adlı atölye ve konuşma programı Mayıs-Eylül ayları arasında çevrimiçi olarak devam edecek. 31 Mayıs’ta başlayan program kültür ve sanat nesnelerini, otoriter kurum ve bireylerce onlara dayatılan ayrımcı anlatılardan özgürleştirmeyi hedefliyor.

MEYDAN

YBir Garip 8 Mart
Bir Garip 8 Mart

Dün okunan basın açıklamasında da dendiği gibi evet yastayız, evet öfkeliyiz ama bu enkazı birlikte kaldıracağımıza inanan milyonlarca insanız da.

ECİNNİLİK

Y2023’te Dönüp Dönüp Okuyacağımız 2022 Yazıları
2023’te Dönüp Dönüp Okuyacağımız 2022 Yazıları

Gelenin gideni aratmadığı, daha özgür, daha adil ve dilimizde tüyün bitmediği bir yıl olsun. Kalemimize, klavyemize kuvvet!

Bir de bunlar var

Ademler ve Havvalar
Hello From the Other Side
Benzerlerini Arayan Bir Kaktüs

Pin It on Pinterest