Kutlu ve mutlu olsun!

ECİNNİLİK

Yeniden Başlasın

Sevgili Fırdöndüler,

 

İklimler iklimlikten çıkmazdan evvelin son baharına, ayların güzeli Eylül’e ve 5Harfliler’in yeni yayın dönemine hoşgeldiniz!

 

Ağustos ayında sessiz sedasız bir mola verdik. Ülkenin olağan ve olağandışı felaketlerine, çivisi çıkmış dünyanın çileli son dakika’larına ve yaşam gailesine “kısa bir ara” vermek mümkün olmasa da, çoğumuz için bir soluklanma alanı olan 5Harfliler’in nefesini biraz dinlendirmesi gerekiyordu. Yayın hayatımızın dokuzuncu yılında “bi durmak” hakkını kendimize tanıdık. Çok da iyi oldu. Heves depolarını doldurup döndük.

 

Yeni yayın döneminde de her ama aklınıza gelen HER konuda yazılar yayınlamaya devam edeceğiz. Çeviri ve yazılarınızı, birbirinden ilginç meraklarınızı, sınırsız ilgi alanlarınızı, şikayet ve önerilerinizi her zaman olduğu gibi merhaba@5Harfliler.com adresine bekliyoruz (5Harfliler@gmail.com’u da cc’lemeyi unutmayın.)

 

Sitemizde yeni yayın döneminde de bir kural olarak yok yok! Filmlerin, dizilerin, kitapların ve var olan her şeyin amansız feminist eleştirisi , uçan halı garantili ecinnilik yazıları,  #UnutmamalıSevgiyleAnmalı köşesinde tanışacağımıza çok memnun olacaklarımızın hikayeleri,  dünyayla bağımızı taze tutacak çeviriler, küresel mücadeleleri evinize getirecek röportajlar, bir süre daha Cuma’larınıza ilham katacak #CumaFragmanları, konuk editörlerle çeşitli konuları derinlemesine irdeleyeceğimiz dosyalar ve harıl harıl hazırladığımız daha başka bir demet sürpriz…

 

Özetle, yeni yayın dönemi kutlu ve mutlu olsun!

 

Yoldan gönüllü çıkanların sitesi 5Harfliler herkese esenlikler diler.

 

 

 

 

Ana görseldeki animasyon: Kübra Su Yıldırım, Travimogali. 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YKürt solcu feministlerin İran’daki son feminist ayaklanmaya ilişkin toplu açıklaması
Kürt solcu feministlerin İran’daki son feminist ayaklanmaya ilişkin toplu açıklaması

Kürt, Türk, Arap ve Beluc feministleri, hepimize dayatılan çeşitli tahakküm biçimlerinin kesişimselliğini ilerici bir şekilde, yani etnik baskının patriarkal tanımlamalarının ötesinde, yeniden tanımlamak için bize katılmaya çağırıyoruz.

ECİNNİLİK

YÇalma Listesi: Gece Gece Dadanan Şarkılar
Çalma Listesi: Gece Gece Dadanan Şarkılar

5harfliler'den 5harfliler'e ecinnilikleri bol bir liste! 

MEYDAN

Y5Harfliler’de 1 Mayıs : Emekten Esiyor Yel
5Harfliler’de 1 Mayıs : Emekten Esiyor Yel

5Harfliler'den 5Harfliler'e şarkılı türkülü bir 1 Mayıs seçkisi!

ECİNNİLİK

Y5Harfliler Kurmacadışı Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nin Son Durağı Diyarbakır!
5Harfliler Kurmacadışı Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nin Son Durağı Diyarbakır!

Aylar süren yolculuğumuzun son durağı Diyarbakır. Diyarbakır ve çevre illerde yaşayan 5Harfliler, Nisan ayında sizlerleyiz!

Bir de bunlar var

Annem ve Karabasan
Erkek Çocuk Annesi Olmak
Türk’ün Kafası Kaktüsü ve Karayip Adaları

Pin It on Pinterest