Kutlu ve mutlu olsun!

ECİNNİLİK

Yeniden Başlasın

Sevgili Fırdöndüler,

 

İklimler iklimlikten çıkmazdan evvelin son baharına, ayların güzeli Eylül’e ve 5Harfliler’in yeni yayın dönemine hoşgeldiniz!

 

Ağustos ayında sessiz sedasız bir mola verdik. Ülkenin olağan ve olağandışı felaketlerine, çivisi çıkmış dünyanın çileli son dakika’larına ve yaşam gailesine “kısa bir ara” vermek mümkün olmasa da, çoğumuz için bir soluklanma alanı olan 5Harfliler’in nefesini biraz dinlendirmesi gerekiyordu. Yayın hayatımızın dokuzuncu yılında “bi durmak” hakkını kendimize tanıdık. Çok da iyi oldu. Heves depolarını doldurup döndük.

 

Yeni yayın döneminde de her ama aklınıza gelen HER konuda yazılar yayınlamaya devam edeceğiz. Çeviri ve yazılarınızı, birbirinden ilginç meraklarınızı, sınırsız ilgi alanlarınızı, şikayet ve önerilerinizi her zaman olduğu gibi merhaba@5Harfliler.com adresine bekliyoruz (5Harfliler@gmail.com’u da cc’lemeyi unutmayın.)

 

Sitemizde yeni yayın döneminde de bir kural olarak yok yok! Filmlerin, dizilerin, kitapların ve var olan her şeyin amansız feminist eleştirisi , uçan halı garantili ecinnilik yazıları,  #UnutmamalıSevgiyleAnmalı köşesinde tanışacağımıza çok memnun olacaklarımızın hikayeleri,  dünyayla bağımızı taze tutacak çeviriler, küresel mücadeleleri evinize getirecek röportajlar, bir süre daha Cuma’larınıza ilham katacak #CumaFragmanları, konuk editörlerle çeşitli konuları derinlemesine irdeleyeceğimiz dosyalar ve harıl harıl hazırladığımız daha başka bir demet sürpriz…

 

Özetle, yeni yayın dönemi kutlu ve mutlu olsun!

 

Yoldan gönüllü çıkanların sitesi 5Harfliler herkese esenlikler diler.

 

 

 

 

Ana görseldeki animasyon: Kübra Su Yıldırım, Travimogali. 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YVikimaraton Dördüncü Kez İstanbul’da!
Vikimaraton Dördüncü Kez İstanbul’da!

7 Mart Pazar günü çevrimiçi yapılacak etkinlik herkesin katılımına açık.

ENGLISH

YEnflamed: Women and Queer in 2020
Enflamed: Women and Queer in 2020

How has the feminist movement across the world braved through 2020? What awaits us in 2021?

Bir de bunlar var

Kayseri’de ‘Çıplak Erkekler’ Sergisi Gerilimi
Ne kadar zevk, o kadar tehlike!
Evet Deme Hakkı

Pin It on Pinterest