Tünelleme fikrinin mucidi annelerimize İETT'den bir teşekkür.

ECİNNİLİK

Tünelin Ucunda Annelere Işık Var Mı?

“Bizleri geleceğe taşıyan tüm annelerimizin bu özel günü kutlu olsun.”

 

Bu günlerde İstanbul’da Karaköy-İstiklal Caddesi arası Tünel‘i kullananlar işte bu süprizle karşılaşıyorlar. Tutunma yerleri Türk anneliğinin kadim sembolü dantellerle kaplanmış bir vagon, pencelere yetmediğinden oralara şimdilik yapışkanla destek yapılmış.

 

Ulaşım demişken, tünel demişken… Bizi hayatımızın ilk yolculuğuna, daha doğrusu ilk tüneline çıkaran, tünelleme fikrinin mucidi annelerimize İETT’den bir hediye, bir teşekkür. Anneleri kutlayan İETT yetkilileri açıklamalarında şöyle dedi: “İlk ulaşım sizdendi, tek yöndü, bedavaydı. Bizse sadece bu yüce görevi devraldık. İnşallah tüm dünya ulaşım haritasını dantelle kaplayana ve gidiş-dönüşü standardize edene dek devam edeceğiz. Seneye anneler gününde otobüslerimizi, vapurlarımızı, hatta ticari araçları bile süslemeye yetecek kadar dantelimiz olacağını biliyoruz. Yeter ki siz anneliğe, dantelaya devam edin.”

 

 

 

(Yalnız çok asılmayın evladım, yırtılıyor.)

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YHortlayan Nafaka Tartışması
Hortlayan Nafaka Tartışması

"Yoksulluk nafakası erkeklerin kadınlara bir lütfu değil, pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de devletin kadınların güçlenmesine ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik aldığı tedbirlerdendir."

MEYDAN

YAmme Hizmeti: Tacizci Akademisyen Listesi
Amme Hizmeti: Tacizci Akademisyen Listesi

Hoca veya öğretim görevlisi kadın bilimcilerin en az yarısının cinsel tacize veya istismara uğradığı tahmin ediliyor.

Bir de bunlar var

Çeşitli Sebzeler
Solange’ın Jay-Z’yi Dövdüğü Çanta
Haftalık Pinterest Panonuz: 5Harfliler Ofisi

Pin It on Pinterest