Bütün izleyiciler en çirkef yarışmacı konusunda bir uzlaşmaya varırlarsa hafta içi 23.00-01.00 saatleri arası ihtiyaç duyduğumuz huzur en ilkel hislerinizi dışavurmanız sayesinde sağlanacak.

KÜLTÜR

YAZI

Sizınla Değilim

 

İlk çağlarda agorada iştahla baş parmaklarını aşağıya çevirerek bir insanın ölümünü emreden Atina halkı ile bugün her gece tv başında programın reytingleri yükselterek birkaç genç kızın kendilerini ve birbirlerini aşağılamasını besleyen Türkiye insanı arasındaki benzerlik, ilkelliğin cezbedici vazgeçilmezliğini ortaya koyuyor.

 

Programın adını yazmadığım halde ismi aklında belirenler BİZIMLASINIZ.

 

Twitter #btb/#butarzbenimyorumlari taglarına bakarsak çeşitli kesimlerden insanların programı bir eğlence aracı olarak gördüğünü fark etmek kolay. Btb, demokratik sürecin sağlayamadığı birlik ve beraberliği sağladı resmen. En büyük ayrışma yarışmacılardan hangisinin daha çirkef, hangisinin daha rezil olduğunun belirlendiği tartışmalarda geçiyor. Bütün izleyiciler en çirkef olan konusunda bir uzlaşmaya varırlarsa hafta içi 23.00-01.00 saatleri arası ihtiyaç duyduğumuz huzur en ilkel hislerinizi dışavurmanız sayesinde sağlanacak. En güzeli ise programı izlediğinizi söylemenizden hatta aşağılama furyasına katılmanızdan hiç çekinmenize gerek yok çünkü programı rezilce bulanlar çoktan burnu havada ve eğlenceden anlamayan ilan edildi bile. Yapabilecekleri en makbul şey siz tenkit, teşhir, aşağılama dolu bu programın tadını çıkarırken bunu hoş görüp susmak çünkü kendileri boş zamanlarında atomu parçalayan insanlar değil bir kere. O yüzden sizin bu pekala zararsız olduğunu düşündüğünüz, izlerken kahkahalara boğulduğunuz, tek sorunu geçmişte insan aşağılama pazarı reality showlarla büyük benzerlikler içermesi olan bu program sayesinde stres atmanız gayet insani.

 

Hani insan merak ediyor, belki de gerçekliğine çok hayret ettiğiniz için bu kadar seviyorsunuz bu programı. Herkes sevdiği için de bunu açığa vurmak müthiş keyifli. Belki Recep İvedik’i de izleseniz seversiniz hatta belki zaten izlediniz fakat çevreniz yeterince övmediği için beğendiğinizi söyleyemiyorsunuz.

 

Bu tarz hepinizin.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ECİNNİLİK

YMotosiklet kaskı üzerine teolojik mülahazalar
Motosiklet kaskı üzerine teolojik mülahazalar

Belli ki, teknoloji bir felsefi problemi daha çözmüştü.

ENGLISH

YHavle Women’s Association: “Contrary to general assumptions, the Justice and Development Party base does not comply with everything that the government decrees”
Havle Women’s Association: “Contrary to general assumptions, the Justice and Development Party base does not comply with everything that the government decrees”

Contrary to the general assumptions, the Justice and Development Party base does not comply with everything that the government decrees, neither about alimony law, early marriages nor about the withdrawal from the Istanbul Convention.  

MEYDAN

YHavle Kadın Derneği: AKP tabanı iktidarla aynı fikirde değil.
Havle Kadın Derneği: AKP tabanı iktidarla aynı fikirde değil.

Nafaka, erken yaşta evlilik ya da şimdi sözünü ettiğimiz İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılması konusunda AKP tabanı iktidarla aynı şeyi söylemiyor.

MEYDAN

YBir fotoğraf karesinde çocuk işçiliği
Bir fotoğraf karesinde çocuk işçiliği

Türkiye’de çocuk işçilerin sayısının göçmenlerle beraber 1 milyonun üstünde olduğu tahmin ediliyor.

Bir de bunlar var

Orgazmın Teknolojisi: “Histeri,” Vibratör ve Kadınların Cinsel Tatmini Üzerine
Her Eve Lazım: Matilda
Al Barbi Bal Barbi, Yanakları Gül Barbi

Pin It on Pinterest