Bütün izleyiciler en çirkef yarışmacı konusunda bir uzlaşmaya varırlarsa hafta içi 23.00-01.00 saatleri arası ihtiyaç duyduğumuz huzur en ilkel hislerinizi dışavurmanız sayesinde sağlanacak.

KÜLTÜR

YAZI

Sizınla Değilim

 

İlk çağlarda agorada iştahla baş parmaklarını aşağıya çevirerek bir insanın ölümünü emreden Atina halkı ile bugün her gece tv başında programın reytingleri yükselterek birkaç genç kızın kendilerini ve birbirlerini aşağılamasını besleyen Türkiye insanı arasındaki benzerlik, ilkelliğin cezbedici vazgeçilmezliğini ortaya koyuyor.

 

Programın adını yazmadığım halde ismi aklında belirenler BİZIMLASINIZ.

 

Twitter #btb/#butarzbenimyorumlari taglarına bakarsak çeşitli kesimlerden insanların programı bir eğlence aracı olarak gördüğünü fark etmek kolay. Btb, demokratik sürecin sağlayamadığı birlik ve beraberliği sağladı resmen. En büyük ayrışma yarışmacılardan hangisinin daha çirkef, hangisinin daha rezil olduğunun belirlendiği tartışmalarda geçiyor. Bütün izleyiciler en çirkef olan konusunda bir uzlaşmaya varırlarsa hafta içi 23.00-01.00 saatleri arası ihtiyaç duyduğumuz huzur en ilkel hislerinizi dışavurmanız sayesinde sağlanacak. En güzeli ise programı izlediğinizi söylemenizden hatta aşağılama furyasına katılmanızdan hiç çekinmenize gerek yok çünkü programı rezilce bulanlar çoktan burnu havada ve eğlenceden anlamayan ilan edildi bile. Yapabilecekleri en makbul şey siz tenkit, teşhir, aşağılama dolu bu programın tadını çıkarırken bunu hoş görüp susmak çünkü kendileri boş zamanlarında atomu parçalayan insanlar değil bir kere. O yüzden sizin bu pekala zararsız olduğunu düşündüğünüz, izlerken kahkahalara boğulduğunuz, tek sorunu geçmişte insan aşağılama pazarı reality showlarla büyük benzerlikler içermesi olan bu program sayesinde stres atmanız gayet insani.

 

Hani insan merak ediyor, belki de gerçekliğine çok hayret ettiğiniz için bu kadar seviyorsunuz bu programı. Herkes sevdiği için de bunu açığa vurmak müthiş keyifli. Belki Recep İvedik’i de izleseniz seversiniz hatta belki zaten izlediniz fakat çevreniz yeterince övmediği için beğendiğinizi söyleyemiyorsunuz.

 

Bu tarz hepinizin.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YEmekçi Kadınların Kızılcık Şerbetine Karnı Tok
Emekçi Kadınların Kızılcık Şerbetine Karnı Tok

Yıllar önce seçim vaatleri çarşaf çarşaf yayınlanırken yalnızca “Aile politikaları” başlıklarında kendilerine yer bulabilen kadınların bugün somut çözümler içeren ve muhatap alan politikalar arasında seçim yapabilme imkânı bulması Türkiye’deki kadın hareketinin etkisinin bir meyvesidir.

MEYDAN

YBir “Ev Hanımı”nın Emeklilik Rüyası
Bir “Ev Hanımı”nın Emeklilik Rüyası

2018 yılında yine seçim öncesi açıklanan vaatlere baktığımızda, AKP’nin “Ev kadınları ve çalışan annelere erken emeklilik düzenlemeleri yapıyoruz” diyerek yıllardır haklarının teslim edilmesini bekleyen kadınların ağızlarına bir parmak bal çaldığını ama iktidarının devam ettiği yıllarda bu konuda yine hiçbir şey yapmadığını görüyoruz.

ECİNNİLİK

YMotosiklet kaskı üzerine teolojik mülahazalar
Motosiklet kaskı üzerine teolojik mülahazalar

Belli ki, teknoloji bir felsefi problemi daha çözmüştü.

ENGLISH

YHavle Women’s Association: “Contrary to general assumptions, the Justice and Development Party base does not comply with everything that the government decrees”
Havle Women’s Association: “Contrary to general assumptions, the Justice and Development Party base does not comply with everything that the government decrees”

Contrary to the general assumptions, the Justice and Development Party base does not comply with everything that the government decrees, neither about alimony law, early marriages nor about the withdrawal from the Istanbul Convention.  

Bir de bunlar var

Edebi İşkencenin Elli Türü
Cami Temelinden Dinozor Çıktı
Sırpuhi Düsap: Ermeni Feminizminde Öncü Bir Aktivist

Pin It on Pinterest