Facebook Twitter Gmail Shares Kayıp haberini burada da duyurduğumuz Sarai Sierra’nın cesedi bulundu. Öldürülmüş. Öldürmüşler gene. Bu konuya denecek fazla bir şey yok. Her gün içinde yaşadığımız mini cehenneme gelen misafir bir haftada yok olup toprağa gidince, denecek bir şey kalmıyor. Bir yandan misafirimiz geleneğimiz, göreneğimiz gereklerince tecavüze uğrarsa sansar gibi Facebook’undaki fotoğraflarından galeri yapıp […]

YAZI

Sarai Sierra Cinayeti ve Türkiye Medyası

Kayıp haberini burada da duyurduğumuz Sarai Sierra’nın cesedi bulundu. Öldürülmüş. Öldürmüşler gene. Bu konuya denecek fazla bir şey yok. Her gün içinde yaşadığımız mini cehenneme gelen misafir bir haftada yok olup toprağa gidince, denecek bir şey kalmıyor. Bir yandan misafirimiz geleneğimiz, göreneğimiz gereklerince tecavüze uğrarsa sansar gibi Facebook’undaki fotoğraflarından galeri yapıp tepesine de eşşek kadar reklam alıyoruz zaten. Sonra da şak af çıkartıp suçluları aramıza salıyoruz ki, galeri kuyularımız asla kurumasın.

 

Fakat rezilliklerin hepsinin üzerinden birden hızla geçmeyelim, birine odaklanalım ki iyice tadı çıksın. Sierra’nın İstanbul’da kaybolduğunu iki üç objektif haberden öğrendiğimizden hemen sonra haber sitelerini hemen bir “Ya Pippa Bacca gibi olduysa, ya gene rezil olduysak” kaygısı aldı.

 

Bu ani gelen “dünyaya kötü görünüyoruz” korkusunun arkasından 33 yaşında evli ve iki çocuk annesi Sierra’nın kadın başına neden yalnız gezdiğini, ülkemize tamam hoşgelmiş döviz bıraksın ama, gene de ÖYLE NE HALT ETTİĞİNİ sorgulamaya başladık.

 

“Hiç bilmediği ülkelere gidiş dönüş” = DEV MERAK KONUSU (Hurriyet.com.tr)

 

Sierra’nın Türkiye seyahati dahilinde ailesine haber vermeden Amsterdam ve Münih’e gittiği ortaya çıkınca, kamuoyunda tatlı bir rehavet yerleşmeye başladı bile. Haberlerin diline bir sinsi komşu şüpheciliği yapıştı. Kocasına haber vermeden neler neler yapmıştı, zaten amatör fotoğraf çekme bahanesi de tekin değildi. İnsanın aklına tabii hemen üç ihtimal geliyor: Bu kadın ya ahlaksız, ya ajan, ya da ikisi birden. Bunların doğru olduğu takdirde, ölmüş olsa dahi çok büyük problem değil.

 

 

 

Screen shot 2013-02-02 at 3.02.07 PM

Hurriyet.com.tr

Screen shot 2013-02-02 at 2.50.37 PM Screen shot 2013-02-02 at 2.51.09 PM

 

Utanmasalar “Instagram öldürüyor” diyecekler.

 

Takvim’de ‘Amerikan Filmi’ başlıklı Mevlüt Yüksel yazısı (29 Ocak):

 

Takvim'de Amerikan Filmi başlıklı 29 Ocak haberi

 

Posta (29 Ocak):

Posta (29 Ocak)

 

Star (28 Ocak):

Star Gazetesi (28 Ocak)

Star (28 Ocak)

 

Evet farklı gazetecilerin ortak çalışması sonucu ortaya 30. sınıf bir Amerikan filmi çıkmış hakikaten de. İştahla filmin sonunu bekliyorlar ama bu arada olayın ucu kaçmış…

 

Yenişafak’ta Cem Küçük yazısı:

Yenişafak Cem Küçük yazısı

 

Sierra’nın kaybolması gibi haberler aslında ciddi habercilerimiz aka komplo teorisyenlerimiz için Sudoku tadında zihin geliştirici alıştırmalar portalı…

 

Mynet’te yorumlar:

Mynet'te yorumlar

 

Sözcü’de yorumlar:

Sözcü'de yorumlardan

Screen Shot 2013-02-03 at 8.31.04 AM

Nee?

 

Evet Sierra’nın ahlaksızlıkları tek başına yaşanıyor olamaz tabii, yataklık etmiş yoldan çıkmış birileri var, Habertürk bunun kokusunu almış bakın nasıl hemen yapıştırıveriyor:

 

Milliyet'te yorum

 

Mevlüt Yüksel’in haberinde ev sahibi Yiğit’in üstüne güzelcene bok atılmıştı zaten. Niye? Çünkü gazetecilerin, aranızda duygusal yakınlık var mı, sorusunu yanıtsız bırakmış. E Sarai zaten alem yapıyormuş. Hem Taylan’la hem Yiğit’le daha kim bilir kimlerle nerelerde götürüyormuş… Acaba Sarai’la kocasının son dönemde aralarının kötü olduğunu iddia eden ağızları salyalayan bu “haberciler”, “aralarının” kötüleşmesi üzerine Sierra’nın Türkiye’ye erkek görmek üzere geldiğini ve dolayısıyla başına bu gelenlerin çok da anlaşılmaz olmadığını ima ve iddia ederken ufacık bir utanç dahi duymadılar mı?

 

Okur yorumlarına bakılırsa utanmalarına pek de gerek yok gerçi. Kim kimden utansın?

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YKuir ve Feminist Bir Aradalıkları Çoğaltmak İçin Bir Yeni Adres: Umami Kitap
Kuir ve Feminist Bir Aradalıkları Çoğaltmak İçin Bir Yeni Adres: Umami Kitap

Umami’yi en baştan beri sadece bir yayınevi olarak değil, kuir ve feminist örgütlenmenin aktif bir bileşeni olarak kurguladık. Etrafında birlikte büyüdüğümüz, hareket ve etki alanımızı birlikte genişlettiğimiz bir topluluk olalım istiyoruz.

MEYDAN

YSally Rooney’den Filistin halkının talep ettiği boykota destek
Sally Rooney’den Filistin halkının talep ettiği boykota destek

Rooney'den Filistin öncülüğündeki, ırkçılık ve şiddet karşıtı, tabandan örgütlü Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar (BDS) hareketine destek.

Bir de bunlar var

Şahane Pazar
Artık Ar Edin Lütfen
Slimer ile Dengeli Beslenme

Pin It on Pinterest