Facebook Twitter Gmail Shares Böyle bir şeyler moda olmuş, adına kulak kelepçesi diyelim. Olur olmaz düşüp insanı rahatlıkla çıldırtabilecek bir dostumuza benziyor. Ama arıza çıkarmasa, pratik bir şey olsa moda olduğunu nereden anlayacağız değil mi?   Rodarte   Megan Isaacs (Sağ altta Aymeline Valade farkı…) Diane Kruger Repossi’nin esiri. Rodarte defilesinden yakın görünüm.  (Bu Esat […]

KÜLTÜR

Kulak Dolgunluğu

Böyle bir şeyler moda olmuş, adına kulak kelepçesi diyelim. Olur olmaz düşüp insanı rahatlıkla çıldırtabilecek bir dostumuza benziyor. Ama arıza çıkarmasa, pratik bir şey olsa moda olduğunu nereden anlayacağız değil mi?

 

Rodarte

 

Megan Isaacs

(Sağ altta Aymeline Valade farkı…)

Diane Kruger Repossi’nin esiri.

Rodarte defilesinden yakın görünüm.  (Bu Esat Kıratlıoğlu saçını da zorla moda ecekler, son üç senedir Proenza Schouler da, Wang de böyle yapıştır babam’ı şiar edindiler)

Givenchy de yaptı bunlardan ama kulaktaki resmini bulamadım. O da böyle ayı pençesi zarafetinde, kraliyet mücevheri parlaklığında, harika bir şey:

 

Neyse bu kulak kelepçesi meselesi güzel görünüyor da… Migren yapar mı acaba? (Bu soruyu sorana satmıyorlardır zaten)

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Echo ve Narcissus’un İkinci Hikayesi
Bir Cinsel Obje Olarak Borderline Kadın
Korkma Sönmez Bu Urban Outfitters’larda Yüzen Al Sancak

Pin It on Pinterest