Hep saklayarak yaşayanlar sınıfında olacağım için küçücük sikimin de engin ve geniş bedenimde bacaklarımın tam altında saklayabileceğim bir yuvası vardı.

MEYDAN

ECİNNİLİK

Kalenin Önündeki Zavallı Bekçi

Biyolojik sikli doğan her canlı gibi maalesef ben de sikli bir canlıyım. Evet, her sikli canlı gibi benim de sikim var ama bendeki varoluşunu ben yönlendirebiliyorum. Hatta bende olmasına çok alışamamışsam, onu yok etme kararını alabiliyorum. Bu da benim en doğal hakkım değil mi? Bu!……..

 

Benim sikim en çok sizin fantastik malzemeniz olduğu için, bendeki baskılanmanın yarattığı her travmanın bütün suçlusu sizler değil misiniz? Ya ben fantezi dünyası fakir bir kadınsam? Hatta sizler beni sikimle bile her türlü sikerek kadınlaştırdığınızı düşündüyseniz? Hatta sikimi paha biçilmez hale getirdiyseniz? En çok utandığım yerimi siz dehalaştırdıysanız? Beni istediğim şeyden başka hale getirdiyseniz?

 

Allahtan ben fantezi dünyası zengin trans bir kadınım da sikimi ne manalar deryasında anlamlandırmaya çalıştım ne de yok ettim. Bendeki haliyle bıraktım. Hatta bende olduğunu tamamen içselleştirmeden vücudumun bir yerlerinde sakladığım bir gizli mühür gibi sakladım. Gerektiğinde, hak eden kişiye gösterdim gizli mührümü ve o gittikten sonra yine sakladım. Belli ki hiç bir şeyi saklamadan yaşayamayacaktım, ne kadınlığımı ne de erkekliğimi… Hep saklayarak yaşayanlar sınıfında olacağım için küçücük sikimin de engin ve geniş bedenimde bacaklarımın tam altında saklayabileceğim bir yuvası vardı. Belki de kadınlığımı hep kapatıp saklayacak bir güvenlik kapısı gibiydi. Kalenin önündeki zavallı bekçiydi. Politik kadınlığımda hiç bir problem olmadı; koskocaman kadın bedeninin içinde küçücük bir sik neydi ki? Kim görecek, kimin dikkatini çekecek, o kadar erkek politikalarının içinde kocaman göze çarpan kadın bedenimin içindeki zavallı bir siki kim fark edecek ki?

 

Ya da tek fark edilen oydu koskoca dünyaya sığamayan trans kadın bedenlerinin içinde. Zavallı sikler nasıl itaat etmeden yaşayabilir ki? Allahtan sikim de bendeki varoluşunu anlamayarak öyle anlamsız şekilde beni rahatsız etmedi. Yani ben erkeklik ünvanını reddettiğime göre, o da bende varoluşunun anlamını çözdü, beni olur olmaz şekilde rahatsız etmedi. Garip bir şekilde, sik halinden başka bir şeye dönüşerek akıllı uslu itaatkar bir ucube gibi, tıpkı benim gibi saklanarak var olmayı ögrendi. Benim beynimdeki onu taşıma sorununu yok etti. Çoğu zaman kadın vajinası gibi kullandım onu. Erkekler yemin ediyorum, onun duvarlarına çarparak kadın vajinası tadı aldıklarını söylediler. Demek ki erkek için kadın vajınası tanımı, tam da sizin ya da bizim anladığımız gibi bişey değil. Erkek ne olsa sokmaya çalışan zavallı bir varlık halinden dönüşemediğinden. Bazı trans arkdaşlarımızın kadın olma yolunda tek engel gördükleri o çok da masum durmamış organlarının gitmesi kararını da sikimizden alınan bir intikam olarak düşünebilirsiniz. Evet ya da bu piskopat kabulümüzün hesaplaşmasının sebebi de siz değil misiniz?

 

red

 

Sikimin yerine anka kuşu gibi küllerinden doğacak bir am mı yaptırmam gerekli? Her dönen normatif trans dönme birey gibi yok ettirdiğim sikimin yerine am değil de herkese el sallayan bir üçüncü el yaptırsam, sikimin yerine belki de daha insancıl ve herkese el sallayabilen bir üçüncü elimin olması beni daha çok insan edecek diye düşünüyorum. Sikim yok. Amım yok. Tam sikimin yerinde bir üçüncü elle herkese el sallayarak, tokalaşarak yaşasam insanlarla. Sikişmeden 3üncü elle başka da bişeye dönüşeceğim kesin diye düşünmüyorum değil. Düşüncelerimin biraz farklı oluşu sizi şok etmemiştir umarım. Tabi ki böyle bişey yaptıramam. Millet bana ne der korkusunu da siz öğretmediniz mi? Ben, farz edelim sikimin yerine am yaptırdım, yıllarca bana hizmet eden, bir çok erkek aşkı yaşarken penetre ettirerek kadınım diye bağırmama sebep olan götüme haksızlık olmayacak mı? Ya bedenim yeni organımı kabul etmese ben yine yola cefakar, yorgun götümle mi devam edeceğim? Ya alışamazsam yeni organıma? Yeni aşkların ya da eski sevgilimin beni neremden sevdiğini bilerek, ilişkimi riske atma tehkikesine de giremeyerek, uçsuz bucaksız bir boşlukta karanlıklar içerisinde bir çare aramamamın da sizden çıktığını biliyor musunuz? Karmakarışık, kararlarımı tam veremeyerek, tam ortalarda bir yerlerde fantastik bir halde bırakılmış gibi yaşamamın tek sebebinin sizler olduğunu biliyor musunuz? Biliyorsanız allah belanızı versin!

 

O hem ağlayan hem gülen palyaço figürünü siz yapıştırmadınız mı bana? Tıpkı o palyaço gibi boyanarak çıkmıyor muyum tam da sizin karşınıza? Sizin yüzünüzden şizofronik hallerde şizofranlarımla yüzleşerek yaşamıyor muyum? O zaman benim sikimden size ne mi diyeceğim? Önümdeki sikimle beraber bana bunları yaşattıktan sonra yok etsem ne diyeceksiniz? Beni yaşamlarınızın ortasına daha mı, çok kolay mı alabileceksiniz? Onun eskiden orada olduğunu siz de, ben de unutabilecek miyiz? Bana daha mı çok aşık olacaksınız? 43 yaşımın büyük bir bölümünü organlarımla hesaplaşarak geçirmemin tek sebebi siz değil misiniz? Bana ne yaptığınızı görmüyor musunuz? Allah belanızı versin! Hiç bir yerimi kestirip düzelttirmek istemesem de benim yaradılış mekanizmamı bozmam, yaradılış özelliklerimden vazgeçmem gerektiğini siz öğretmediniz mi?

 

Siz benim değil, sizin sikebilirliğiniz üzerinden, beni bedenimi şekillendirmek ve bedenime inşa etmek zorunda bıraktığınızı görmüyor musunuz? Allah belanızı versin o zaman! Yoksa erkekler sikmez, ne hale gelirim, aç kalırım korkusunu da siz ögretmediniz mi? Ben ne yapayım o zaman? Ne bok yiyeyim? Beni bu kadar baskıyla baş başa bırakırsanız ben ne bok yerim söyleyin o zaman! Neremi kestiricem, neremi sizin istediğiniz hale getirmeliyim, bildirin tek tek, yüzüme bağırın. Neremi kestirirsem, neremi yok ettirirseniz beni daha çok siker, aranıza daha çok alırsınız? Hatta aşık nasıl olursunuz, söyleyin. Söyleyin bedenimin nerelerinden vazgeçmeliyim, neye dönüşmeliyim ki beni daha çok içinize alın, dahil edin. Fantezilerin dışında da hayatınıza alın, aşık olun bana.

 

Ne olacak ki bilemiyorum. Çoğu göbeğimden vazgeçmem gerektiğini söylüyor. Arkadaşlarımın büyük bir bölümü bir çift meme yaptır diyor. Daha büyük bir bölümü de sikini kestir, havalı bir tane am yaptır diyor. Bir bölümü saç ektir diyor, bir bölümü de önce kıllarından kurtul. Aslında benim en büyük problemim nereden başlayacağımı bilememe halidir. Ya da kimilerinin istediği gibi dönüşme halini kabullenemeyişimdir. O zaman neremi yıktıracağıma neremi yaptıracağıma karar verememe halimin de tek sorumlusu siz değil misiniz? Herkes bir başka Gani istiyor.

 

Orta yaşlı bir kadın olmamı bile engellemiyor musunuz? 40 yaşımı bile saklayarak, sizin yüzünüzden fetiş hale dönüşmüyor muyum? Beni ne hale getirdiğinizi görmüyor musunuz? Ben senin tam karşında, elalem ne derse desin diyerek, kötü sesimle, o kalas gibi bedenimle sana yılan dansı yaparsam suçlusu ben olmam artık. Çünkü beni siz medyatikleştirdiniz. Benden o dansı siz görmek istediniz. Fıkraların konusu siz yaptınız beni. Medyanın maskarası siz yaptınız. Bunların hesabını kim ödeyecek? Bana hayt lan der Angara bebeleri. Benim heyt lan bile diyecek halim kalmadı. Ucubeliğimi damarlarıma kadar hissettiren siz değil misiniz? Böyle silik bir halde yaşamamın tek sebebi siz değil misiniz? Aslında sen fantastik, satın alınabilir bir ucubesin diyerek bu hissi siz vermediniz mi? Beni oyunların içine bile “sahibe” diyerek satın almadınız mı? Parasını vererek sen benim parası verilmiş sahibemsin demediniz mi? He, söyleyin bakayım söyleyin söyleyin, bu söylenip durma halimin de sebebi siz değil misiniz?

Ana görsel Hedwig and the Angry Inch filminden.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YRequiem for a Dream Yahut Kürt Sema Zincirinden Boşandı
Requiem for a Dream Yahut Kürt Sema Zincirinden Boşandı

bütün bayraklar yarıya insin. sema ölmüş. helvası filan da yapılmayacak belki sema'nın.

ENGLISH

YMurderers Of My Penis
Murderers Of My Penis

My dear family, all my lovely friends, comrades, lovers and ex-lovers and fuckbuddies—stay away from my dick.

ECİNNİLİK

YPenisimin Katilleri
Penisimin Katilleri

Canım sevgili ailem, sevgili bir tane arkadaşlarım, yoldaşlarım, sevgililerim, eski sevgililerim, fuck buddy'lerim, kutsal sosyal toplumda varlığımı belirleyen sikimden uzak durun. Rahat bırakın garibimi.

MEYDAN

YBen Katliamın Tanığıyım
Ben Katliamın Tanığıyım

İmdat dilemiyoruz. Savaşmayacağız! Tıpkı o çocuklar gibi biz barış istiyoruz. EDİ BESE!

Bir de bunlar var

Arınç’ın Onur Yürüyüşü Açıklaması ve 10 Soru
Feminizm, İnsan Sonrası ve Ölü Beyaz Adamlar
İYİ Kİ DOĞDUN KAVANOZCU AMCA!

Pin It on Pinterest