Kadın dayanışması ne kadar büyümüş, maşallah!

ECİNNİLİK

Kadın dayanışmasıyla 100 TL kazanmak ister misiniz?

Bugün bana bu soruyu soran bir email aldım. Vay be dedim, bu zirveyi de gördük demek! Kadın dayanışması deyince hep şiddete karşı, engellere karşı yan yana durmak mı gelecekti akla?! 100 TL kazanmayı kim istemez ki?! Hem kadın değil miyim, elbette isterim, istemek benim fıtratımda var. Emaile tıkladım; kadın dayanışmasının nelere kadir olduğunu, ne denli büyümüş olduğunu, şu mesajı okuyunca iyice anladım:

 

 

Screen Shot 2016-11-28 at 2.38.57 PM

 

7 Aralık’a kadar arkadaşlarınızı Garanti Cep‘e davet edin; parolasıyla birlikte giriş yapan her arkadaşınız için 20 TL kazanın. Daveti alıp Garanti Cep’e giriş yapan arkadaşlarınız da 20 TL kazansın!

 

Kavuşmuş pamuk gibi iki kadın eli. Ne hoş! Şu soğuk kış gününde içim ısındı. Kadın kadına başardığımız herşey bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçiverdi. Neler neler başarmamıştık ki el ele, bunu başarmayalım?! Garanti sağolsun bizim gücümüzü, kadınların gücünü farketmiş, hemen, demiş, kadınlarımızı bir kampanyayla daha da güçlendirelim, kadın dayanışmasını büyütelim, kocaman olsun. Sağolsunlar, eksik olmasınlar, bu günleri de gördük, gücümüze güç kattık, kesemizi kadın dayanışmasıyla kabarttık. Daha ne isterdik?

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YHortlayan Nafaka Tartışması
Hortlayan Nafaka Tartışması

"Yoksulluk nafakası erkeklerin kadınlara bir lütfu değil, pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de devletin kadınların güçlenmesine ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına yönelik aldığı tedbirlerdendir."

MEYDAN

YAmme Hizmeti: Tacizci Akademisyen Listesi
Amme Hizmeti: Tacizci Akademisyen Listesi

Hoca veya öğretim görevlisi kadın bilimcilerin en az yarısının cinsel tacize veya istismara uğradığı tahmin ediliyor.

Bir de bunlar var

Türkiye Siyasi Folkloründe “Trafoya Giren Kedi”
Zorabad’da Dillerin Dönüşümü
Bahisdışı Kız Kardeş Üzerine: “Kendi Sesini Dünyayla İlişkilendirmek” (2. Kısım)

Pin It on Pinterest