Tek bir ağaç için gelin!

MEYDAN

Gezi Parkı Bizimdir, Bizim Kalacak!

Pazartesi gecesinden beri süren Gezi Parkı nöbeti bugün 4. gününde. Perşembe sabahı 5’te polisin Gezi’de nöbette kalan arkadaşlara ani hortlaması ve daha uyanmamış insanlara biber gazıyla saldırmasının ardından ilk gün 80 kişiyle başlayan nöbet dün binleri buldu. Dünkü şenlik havası olabileceklerin, parkın nasıl bir güzelliğe hizmet edebileceğinin şahane bir göstergesiydi. Halay çekenler mi dersiniz, ağaçlara tırmananlar mı, çimlerde yayılmış sohbet edenler mi…

 

Bu sabah 5 sularında yeniden şiddetli bir saldırıyla karşı karşıya kaldı nöbettekiler. Son haberlere göre sayıları onu geçen yaralı var. İstiklal Caddesi’nden Divan Oteli girişine dek gaza boğulmuş durumda her yer.

 

 

Polisler kendilerini bir video oyununda sanıyorlar herhalde.

AMA GEZİ PARKI GERÇEK VE GEZİ PARKI BİZİM!

TERK ETMEZSEK ELİMİZDEN ALAMAZLAR!

 

Arkadaşlar, şehrin ortasında kalmış bu güzel parkı korumak için hepinizi bekliyoruz. Evet, 3-5 ağacı savunmak için gelin. Söz hakkımızı, yaşadığımız alana, tarihine duyduğumuz bağlılığı, saygıyı göstermek için gelin. Bugün daha da kalabalık olalım. Yılmayacağımızı, geri adım atmayacağımızı göstermek için gelin! İstanbul’da olmayanlarınız, Gezi Parkı’nı hiç görmemiş olanlarınız, bize selam edin, desteğinizi esirgemeyin. Dün, biz Türkiye’nin dört bir yanına selam yolladık Gezi’den, bu direnişin nerede olursak olalım hepimizin direnişi olduğunu çok iyi biliyoruz.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YHer Gün Yeniden Kurduğumuz Bir Şehrin, Bir Dünyanın Yerlisi Olmak
Her Gün Yeniden Kurduğumuz Bir Şehrin, Bir Dünyanın Yerlisi Olmak

Bu 25 Kasım’da hatıramıza, buluşmalarımızın ve hür bir geleceğin hayaline sarılıyorum.

TARİH

YJames Baldwin’le Tanıştığım O Gün
James Baldwin’le Tanıştığım O Gün

Beni geri çektiği o yer ve zaman, makulen umabileceğim tek şeyin aldığım her davette ancak hizmet etmek için orada olabileceğimi söylüyordu.

MEYDAN

YEvet, Polisi Lağvedelim
Evet, Polisi Lağvedelim

Çünkü reformlar işe yaramayacak.

MEYDAN

YBiraz Sakinleşebilir Miyiz?
Biraz Sakinleşebilir Miyiz?

İnsanlar genelde beni felaket tellalı gibi görüyor, bana kızıyorlar. Felaket tellalı değilim ben. Eğer bakmazsan, değiştiremezsin. Gözünün içine bakacaksın.

Bir de bunlar var

Pornoya Tanık Edilmek
Başörtülü Vekiller Mecliste (2013) ve Dahası
Alo!… Burası bir insan!…

Pin It on Pinterest