Artık sizi yalancı aşklardan, kötü niyetli erkeklerden koruyan bir sütyeniniz var!

KÜLTÜR

Gerçek aşk sütyeni

 

Yeni ürünler markalar, pazarlama stratejilerinin biri aklımızı başımızdan alırken on tane daha geliyor. Kasım ayında Duygu Aytaç Tecavüz Engelleyici İç Çamaşırı adlı yazısında AR Wear adında New York’lu bir markanın kilitlenebilir şort şeklindeki ürünlerinin saldırganları caydıracağını ve “tamamlanmış tecavüz”leri engelleyebileceğini iddia ettiği bir üründen bahsetmişti. Ve daha yeni Twigy’nin devrim yaratan kışa özel meme terliğini algılamaya çalışıyorduk ki şimdi karşımıza bu ürünlerin kuzeni Gerçek Aşk Sütyeni çıktı. Bu sütyen sadece gerçek aşkı tespit ettiğinde açılıyor. Yoksa istediğiniz kadar çekin, kurcalayın bana mısın demiyor.

 

Durun durun güzellikler daha yeni başlıyor. Biraz daha yakından inceleyelim bu dahiyane buluşu. Şimdi, bu sütyenin içindeki aygıt, bluetooth aracılığıyla bir garip akıllı telefon uygulamasına bağlanıyor. Uygulama belirli bir süre kalp atışlarını ölçerek kadının heyecan seviyesini kontrol ediyor. Eğer çok heyecanlıysa, gerçek aşk tespit ediliyor ve ön taraftaki kopçası KENDİLİĞİNDEN açılıyor. Yani hep rahatsızlık duyduğunuz gereksiz kafa karışıklığına, heyecanımı sarımsaklasam da mı saklasam yoksa sarımsaklamadan mı saklasam derdine son veriyor! Sütyeniniz sizin için açılıveriyor!

 

 

 

Ürün, iç çamaşırı üreticisi Ravijour adlı bir Japon firmasının 10. yılını kutlamak için ürettiği yüksek teknolojili bir parça. Tasarımcılar gerçek aşkı oldukça ciddiye almışlar, diyorlar ki: Bir kadının gerçek aşkı hissettiğindeki heyecanıyla, misal, bir yiyeceğe baktığında, sürpriz bir hediye aldığında, korku filmi izlediğinde, alışverişe çıktığında veya baharatlı yemekler yediğinde duyduğu heyecandan ayırt edilebilir. Yani gerçek aşk verileri diğerlerini geçeceği için sütyen güvenle açılıveriyor.

 

Sırasıyla yukarıdan aşağı verileri: Koşu, flörtleşme, sürpriz hediye, alışveriş, baharatlı yiyecek ve korku filmi izleme esnasında kalp atışları:

Sırasıyla yukarıdan aşağı kalp atışı verileri: Koşu, flörtleşme, sürpriz hediye, alışveriş, baharatlı yiyecek ve korku filmi izleme.

 

Farkındaysanız, bu grafikte gerçek aşk yok. Çünkü neden? Grafiğe sığmamış bile! İşte gerçek aşkın, materyal dünyayı alt edişi. Önünde hiçbir şey duramaz, kendi sütyeniniz bile! O noktada umuyorum ki iş yerinde, yolda veya otobüste değilsiniz. Kopçayı nasıl geri takacaksınız? Takmanıza izin veriyor mu? Yoksa akabinde, gerçek aşkı buldun şimdi git ve seviş seni şanslı tavşan, mı diyor? Peki ya sevişemezseniz? Kendi sütyeninizi hüsrana uğratmanın acısını taşıyabilecek misiniz memelerinizde? Bu sütyen sizi affeder mi? Bak küstürürsünüz, sonra bir daha açılmaz alimallah! (Kafanıza buyruk çıkıp da, ya bugün de canım bir sevişme çekti, dediğiniz günleri zaten silin kafanızdan, kategori dışı!)

 

Peki ya gerçek aşkım deyip de sarıp sarmaladığınız erkeğe açılmazsa bu sütyen? Size sevgililer gününde aldığı bu özel hediye, sevginizle, vaatlerinizle kandırdığınız erkeğinizin dünyasını başına yıkınca ne olacak? HA?

 

Tabii bu olayın sadece bir boyutu. Tasarımın tanıtım vidyosunda dikkat çektikleri bir başka mevzu ise bu sütyenin biz kadınları sarhoş sarhoş yaklaşan abaza tekniker (yoksa IT’ci mi kastediliyor?), parasını üstümüze saçan yavşak gösterişçi, bir de bodoslama suratımızın dibinde beliren ‘hayvan’ heriften koruduğu. Japonya’daki 3 erkek tipiyle de böylece tanışmış oluyoruz.

 

Evet, buyrun, Hayvan Herif:

 

This Bra That Only Unhooks For “True Love” Is Basically A Chastity Belt

 

 

Abaza tekniker:

 

And...whoever this guy is.

 

 

Ve Yavşak the Para Saçan’la tanışın!

 

This Bra That Only Unhooks For “True Love” Is Basically A Chastity Belt

 

 

Sizlere yaklaştığında ve memelerinizi hedef aldığında korkmanıza gerek yok. Bu sütyen sizi koruyor. Vidyoda gördünüz, vidyoda herşey var.

 

Elbette erkek tasarımcılar tarafından yaratılmış bu sütyen, bir de kendine insan cinselliği uzmanı diyen bir kadın tarafından tüm kadınların ‘gerçek aşk’ı aradığının bildirilmesiyle bilimsel buluşlar listesine ilk on’dan girmiş.

 

Evet dostlar, 21. yüzyılın başında, teknolojik ve dijital devrimin tam ortasındayız. Bir düşünün! Bekaret kemerinden ne günlere geldik! Taciz ve tecavüze karşı ‘engelleyici’ iç çamaşırları bizi korudukları yetmiyormuş gibi bir de gerçek aşkımızı kafa karışıklığına mahal vermeden bize söylüyor. Erkekler! Teker teker, seviyor-sevmiyor-seviyor-sevmiyor diye canınız ağzınızda yapraklarını yolduğunuz papatyalara son! Hey gidi günler! Kadındaşlarımız hayal edebilirler miydi? Erkeklerin yüzyıllarla inşa ettikleri bu kendine güven… İnsan hayret ediyor.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YHer Gün Yeniden Kurduğumuz Bir Şehrin, Bir Dünyanın Yerlisi Olmak
Her Gün Yeniden Kurduğumuz Bir Şehrin, Bir Dünyanın Yerlisi Olmak

Bu 25 Kasım’da hatıramıza, buluşmalarımızın ve hür bir geleceğin hayaline sarılıyorum.

TARİH

YJames Baldwin’le Tanıştığım O Gün
James Baldwin’le Tanıştığım O Gün

Beni geri çektiği o yer ve zaman, makulen umabileceğim tek şeyin aldığım her davette ancak hizmet etmek için orada olabileceğimi söylüyordu.

MEYDAN

YEvet, Polisi Lağvedelim
Evet, Polisi Lağvedelim

Çünkü reformlar işe yaramayacak.

MEYDAN

YBiraz Sakinleşebilir Miyiz?
Biraz Sakinleşebilir Miyiz?

İnsanlar genelde beni felaket tellalı gibi görüyor, bana kızıyorlar. Felaket tellalı değilim ben. Eğer bakmazsan, değiştiremezsin. Gözünün içine bakacaksın.

Bir de bunlar var

Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Takılmak Ya Da Takılmamak: Gerçekten Bütün Mesele Bu Mu?
American Horror Story Coven 5. Bölüm: Cadıların Bayramı

Pin It on Pinterest