Yeni kariyeriniz: Kentsel dönüşümcü! Uzmanlığınız İstanbul Üniversitesi'nden, yönetici eğitiminiz de Ensar Vakfı'ndan. Hepsi İstanbul Üniversitesi ayrıcalığıyla..

MEYDAN

Derdiniz de Dermanınız da İstanbul Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde

İ.Ü. Sürekli Eğitim Merkezi websitesine düşüşüm şu yüzden oldu:

 

kentsel

 

İstanbul Üniversitesi’nin sizlere bir müjdesi var: Kentsel Dönüşüm artık bir kariyer! Hayat eskisi gibi zor değil artık; boşuna edindiniz o meslekleri, boşuna okudunuz onca seneler. Neyse çok üzülmeyin. Ekonomimizin yeni lokomotifi, göz ağrımız (dikkat cinas) kentsel dönüşüme artık siz de binebilirsiniz! İlginiz varsa uzmanlık da var! Hem de İstanbul Üniversitesi ayrıcalığıyla. Program şöyle: küçüğünden büyüğüne mahalleler — yeni adıyla ‘niteliksiz konut stoğu’ — mahalleliklerinden nasıl edilir; insanlar evlerinden nasıl atılır; kime ne kadar rüşvet yedirilir; evler yıkılıp yerlerine cam giydirmeli, kartlı asansörlü, hiç sokağa değmenizi gerektirmeyecek gökdelenler rezidanslar nasıl çıkılır; romantik mahalle berberi, kasabı, çarşısı görselleriyle nasıl reklamlanır, pazarlanır, satılır; ve tabii, sorun çıkaran çevrecilerle, aktivistlerle nasıl baş edilir (3T yöntemi: tehdit, tartaklama, taciz).

 

Katılım koşullarına bakıyoruz. Eğer listedeki iş alanlarından değilseniz üzülmeyin, Kentsel Dönüşümü sevmek, ona ilgi duymak ve uzmanlık istemek yetiyor! Omurganızı aldırıp geliyorsunuz yeni kariyeriniz sizi kucaklıyor! Detaylar şurada.

 

Bu sertifika programı, alanında öncü Management Plus tarafından veriliyor. Bu grup daha önce İzmir, Antalya, Adana, Ankara, Balıkesir, Kayseri gibi çeşitli şehirlerde verdiği “Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi” ile tanınıyor. 3. Zirve’den notlara göz atmak isteyeniniz olursa şurada ilginç bir takım detaylar var.

 

İşte yeni kariyer hayalleriyle dolmuşken başka ne kurslar alabiliyormuşum diye bakayım dedim… İçerik muazzam: amatör denizcilik, pastacılık, kısa mesafe telsiz operatörü sınavına hazırlık, tezhip ve minyatür, iş sağlığı ve iş güvenliği online eğitim programı, arabuluculuk, aile danışmanlığı, genetik, vs. böyle uzayıp gidiyor. Şaşkınlıkla sayfayı incelerken şu karede çarpıldım kaldım:

 

ensar vs çocuk istismarı

 

Aynı karede İ.Ü. ayrıcalığı pek iyi anlatılmıyor mu? Hem Ensar Vakfı tecrübesiyle yönetici geliştiriyorlar hem de sonra çocuk istismarı ve ihmaline adli tıbbi ve psikolojik yaklaşımlar eğitimi veriyorlar. Yani sorununuzun kaynağı da çözümü de aynı anda burada! İçeriğe şuradan ulaşabilirsiniz.

 

İ.Ü. insan ayırmıyor. İster öğretim üyesi olun ister özel şirket, İ.Ü ayrıcalığından yararlanarak dilediğiniz konuda sürekli eğitim verebiliyorsunuz. Nasıl mı? Şöyle:

 

1

 

2

 

Evet, neden olmasın? Ama önce İ.Ü.’nün Türkçe gramer testini geçmeniz gerekiyor! Bu adımı geçen başvurusunu yapıyor hayat boyu eğitime merhaba diyor.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YHer Gün Yeniden Kurduğumuz Bir Şehrin, Bir Dünyanın Yerlisi Olmak
Her Gün Yeniden Kurduğumuz Bir Şehrin, Bir Dünyanın Yerlisi Olmak

Bu 25 Kasım’da hatıramıza, buluşmalarımızın ve hür bir geleceğin hayaline sarılıyorum.

TARİH

YJames Baldwin’le Tanıştığım O Gün
James Baldwin’le Tanıştığım O Gün

Beni geri çektiği o yer ve zaman, makulen umabileceğim tek şeyin aldığım her davette ancak hizmet etmek için orada olabileceğimi söylüyordu.

MEYDAN

YEvet, Polisi Lağvedelim
Evet, Polisi Lağvedelim

Çünkü reformlar işe yaramayacak.

MEYDAN

YBiraz Sakinleşebilir Miyiz?
Biraz Sakinleşebilir Miyiz?

İnsanlar genelde beni felaket tellalı gibi görüyor, bana kızıyorlar. Felaket tellalı değilim ben. Eğer bakmazsan, değiştiremezsin. Gözünün içine bakacaksın.

Bir de bunlar var

Pussy Riot Rusya’nın “Büyük Ustasını” Neden Kızdırdı?
Karşı Forum: UNESCO neyi koruyor?
Welcome to İstanbul, Sarai

Pin It on Pinterest