David Foster Wallace takıntısı ve The Decemberists klibi

SANAT

YAZI

David Foster Wallace (ve başka şeyler) – I

Durup durup siteye David Foster Wallace ile ilgili yazı yazıyorum ama kendime hakim olamıyorum ey kari. Sevdiğim yazarlarla zaten azıcık magazinel bir ilişkim var; hangi okulda okumuş, anası babası ne iş yapıyormuş, 1978’de nişanlısından niye ayrılmış, ilk kitabını hangi yıl yayınlatmış, en sevdiği film ne, bunları öğrenmeden rahat edemiyorum. DFW için de Google’latıp Google’latıp gelip size anlatasım var, çünkü sevgi paylaştıkça çoğalır!

 

DFW sadece benim değil, benim gibi milyorlarca insanın takıntısı olduğundan internet bu konuda sonu gelmez bir derya (diğer konularda değil çünkü). Meselağ Parks and Recreation dizisinin yaratıcısı Michael Schur’ün benim gibi iflah olmaz bir DFW hayranı olduğunu biliyor muydunuz? (Tabiyki kimse benim kadar sevemez DFW’u, onu bi tek ve en iyi ben anlıyorum!) Bunu adamcağızın dizinin alakasız yerlerine DFW’ın magnum opus‘u Infinite Jest’ten karakter isimleri serpiştirmesinden ve karısının Schur’e gittiği davetlerde Infinite Jest’ten bahsetmesini yasaklamasından da  anlıyoruz (bana da birileri DFW’dan bahsetmeyi yasaklasa iyiymiş).

 

Pekiy Schur’ün The Decemberists grubunun Calamity Song’una çektiği klibin konusu ne? Evet, yine Infinite Jest’te oynanan bir oyun olan Eschaton.

 

(İşte o klip)

 

Bu yazı DFW’dan ziyade Schur ile ilgili gibi oldu çünkü bir türlü sadede gelemedim, ama artık bu saatten sonra da sadede gelmiyim, sonra sitede yazılar çok uzun oluyor, okuyamıyoruz diyorsunuz. O yüzden yazının kalanını haftaya bırakıyorum. En ballı DFW dedikodularımla haftaya yine karşınızda olacağım! (Siteye haftaya kimse girmedi).

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YKitap Kulübü “Cool in California” Edisyonu
Kitap Kulübü “Cool in California” Edisyonu

Kulübümüz bu hafta Kaliforniya'da cool'luk peşinde

ECİNNİLİK

YÇantamı Taktım Koluma
Çantamı Taktım Koluma

Feride'nin Büyük Çanta Komplosu Teorisi!

KÜLTÜR

Y15 Yaşına Bastığım Sene
15 Yaşına Bastığım Sene

Lionel Shriver The Telegraph gazetesine dişlek ve çirkin bir ergen olmanın kendisi için ne anlama geldiğini yazmış.

SANAT

YYalan Dünya Sezon Finali
Yalan Dünya Sezon Finali

Gülistan Selahattin'den boşanacak mı?

Bir de bunlar var

Bir Kadının Dili, Bedeni, Kararı: Lingui’de Anne Kız Bağları
13. Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başladı
Knock, Knock, Neo.

Pin It on Pinterest