Gülistan Selahattin'den boşanacak mı?

SANAT

YAZI

Yalan Dünya Sezon Finali

Yalan Dünya sezon finalini yapalı birkaç hafta oldu ama bu mevzu aklımdan bir türlü çıkmadığı için  yazayım dedim. Bu sezonun sonunda Gülistan nihayet Selahattin’in kendisini aldattığını öğrendi. Buna rağmen boşanma konusunda tereddütler yaşıyordu ki bu ilişkinin Gülistan’ın sandığından çok daha uzun süredir devam ettiği ortaya çıktı ve Gülistan boşanmak yönünde kesin kararını verdi.

 

Becerikliliğiyle olsun, hamaratlığıyla olsun, müzikal yetenekleriyle olsun kısa sürede gönlümü kazanmayı bilmiş Gülistan’ın aldatılmasının iki sezondur çok normal, hatta komik bir şeymiş gibi aksettirilmesine uzun süredir bozuluyordum. Tam nihayet boşanıyor oh derken sezon finalinde Gülistan’ın hamile olduğu anlaşıldı. Bu senaryo hamlesinin niye ortaya çıktığı çok açık: Gülistan bu çocuğun hatrına yine boşanmayacak.

(Gülistan müzikal yeteneklerini sergilerken)

 

Peki neden? Gülistan’ın boşanmaması neden bu kadar önemli? Selahattin’e çok mu aşık Gülistan? Yoo. Selahattin kendi çocuğuna iyi bir baba, ailenin diğer üyelerinin sevip saydığı bir insan, Gülistan’ın ekonomik özgürlüğü olmadığı için kendisine muhtaç olduğu bir koca mı? Hayır, hayır, hayır.

 

Bu durumda niye boşanamıyorlar? Acaba Gülse Birsel güya AB grubuna hitap eden, Cihangir’de geçen bir dizide bile aile kurumunun herrrr ne olsun olsun devam etmesi gerektiğine mi inanıyor? Lütfen inanmasın. Gülistan önümüzdeki sezon Selahattin’i boşayıp isterse fıstıkçı abiyle hayatına devam etsin, istemezse başka sulara yelken açsın. Her halükarda Selahattin’den kurtulup gününü gün etsin lütfen.

 

(Merhaba ben yolda Erol Taş’i dövmeye kalkışan teyzeyle, Kurtlar Vadisi’ndeki Çakır için gazeteye ilan veren amcanın  yazısına vurucu bir kapanış düşünemeyen yeğeni. Nasılsınız, iyisiniz inşallah?)

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YDavid Foster Wallace (ve başka şeyler) – I
David Foster Wallace (ve başka şeyler) – I

David Foster Wallace takıntısı ve The Decemberists klibi

SANAT

YKitap Kulübü “Cool in California” Edisyonu
Kitap Kulübü “Cool in California” Edisyonu

Kulübümüz bu hafta Kaliforniya'da cool'luk peşinde

ECİNNİLİK

YÇantamı Taktım Koluma
Çantamı Taktım Koluma

Feride'nin Büyük Çanta Komplosu Teorisi!

KÜLTÜR

Y15 Yaşına Bastığım Sene
15 Yaşına Bastığım Sene

Lionel Shriver The Telegraph gazetesine dişlek ve çirkin bir ergen olmanın kendisi için ne anlama geldiğini yazmış.

Bir de bunlar var

Sevdiği Şeyi Yapmakta Israrcı Olan Kadınların Hikayesi
Cuma Şarkıları 34
Parktan Çıkan Jan Dark ve Başka Tuhaflıklar

Pin It on Pinterest