Britney’nin “Maserati mi istiyorsun, malikane mi istiyorsun, o zaman çalış kaltak!” buyurduğu, dünyanın gerçekliğine nah çeken bu masala Volinez başka bir masalla karşılık veriyor.

KÜLTÜR

Britney Klibinde Britney’nin Göründüğü Her Sahneye Kendisini Yapıştıran Adam

Evimin konforunda popçu dansları yapmak, aynanın karşısında Sibel Can klibi mimikleri denemek en sevdiğim uğraşlarımdandır. Bazen hareket ve formla yetinmem, müzikal olarak da şansımı denerim. Banyo akustiğinde sesimi iyice kalınlaştırıp ğ’lere yoğunlaşarak Ebru Gündeş’liğimi ölçerim. Ölçüm için seçtiğim mısralar genellikle Yoksa ben deli miyim ya da Artık uzak dur benden uzak başka oyun bu başka tuzak olur.

 

Bu uğraşı bir üst seviyeye taşıyan birini sunuyorum şimdi size. Britney Spears’in Work Bitch klibini alıp Britney’nin göründüğü her sahnenin üstüne blok halinde kendi görüntüsü yapıştıran kişi: Gal Volinez ya da Volinez Spears. İzler misiniz:

 

 

Britney’nin “Maserati mi istiyorsun, malikane mi istiyorsun, o zaman çalış kaltak!” buyurduğu, dünyada her gün eşekler gibi çalışıp asla Maserati sahibi olamayacak milyarlarca insanın gerçekliğine nah çeken bu masala Volinez çok daha masum bir masalla karşılık veriyor: Ben sen olabilirim, senin yerine geçebilirim Britney.

 

Çölün ortasından yavaşça süzülen bir Maserati kadar anlamsız ve göz alıcı. Seni unutmayacağım Volinez.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YSalacak’ta İki Kız
Salacak’ta İki Kız

"Bilinmeyen" fotoğrafçı kimdi? Bu fotoğraf kaç senesinde çekildi?

KÜLTÜR

YBunca Zaman Arkadaş Olabilir Miydik Yani?
Bunca Zaman Arkadaş Olabilir Miydik Yani?

Ryan Murphy'nin yeni dizisi "Feud: Bette and Joan" üzerine

Bir de bunlar var

Kayıp Zamanın İzinde: Aftersun Filmi Üstüne
Oyunbozan feministin hayatta kalma kiti: Sizin kitinizde neler var?
Derin Futbol: Konsept Bozayı

Pin It on Pinterest