Londra’ya Ozan Orhon anıtı

ECİNNİLİK

Aşk ve Dumur

darcy

 

Sonunda oldu: Londra’ya Ozan Orhon anıtı diktiler. Şaka şaka. Tüm zamanların en sevilen gözde bekarı, Jane Austen’ın ölümsüz eseri Aşk ve Gurur‘un Bay Darcy’sini Hyde Park’taki gölün ortasına oturtmuşlar. Üstelik öyle her Darsi de değil, 1995 yapımı, belki de kitabın en sevilen uyarlaması olan BBC versiyonundaki ıslak gömlekli Bay Darcy. Peki yüzündeki ifade? Peki ellerindeki “Ay altıma işedim galiba” ifadesi? Peki bu elli metrelik Gözde Bekar Anıtı’nın kenarında mağrurca yüzen kuğular? BELEDİYENİN ÖNÜNDEKİ BAY DARSİ’Yİ KİM KIRDI?

 

Hyde Park’taki ıslak Bay Darcy anıtına verebileceğimiz tek cevabın Van Gölü canavarı olması kabul edilebilir bir şey mi? Yeminle Kickstarter başlatıcam, Yeniköy sahile Murat Boz heykeli için. Sabah akşam balıkçı usulü kovayla su atar kurumasını engelleriz. (Ay sahile vurmuş yunus gibi tövbe tövbe)

 

Kaynak

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Gaspard Ulliel
Neden Öfkeli Feminist Oluruz?
G Noktasına Yolculuk

Pin It on Pinterest