Sizi 5Harfliler’in yeni sürümüne destek vermeye çağırıyoruz.

YAZI

5Harfliler’in Desteğinize İhtiyacı Var!

Sevgili 5Harfliler!

 

Özgün, komik ve yaratıcı kadınların seslerine/yazılarına 5Harfliler’de artık daha hızlı, renkli ve dinamik bir altyapıyla ulaşın. Sizi 5Harfliler’in yeni sürümüne destek vermeye çağırıyoruz. [Kampanya sayfası]

 

2012’den beri yayında olan ve kadın gündemini binbir farklı konuyla şekillendirmeyi amaçlayan 5Harfliler’den hoşnut musunuz? İyi ki var diyor musunuz? Peki altyapımızı güçlendirmemize ve tasarımımızı değiştirmemize destek olmak ister misiniz?

 

Bugüne kadar sitede tam 931 yazı yayınladık, yani haftasonları dahil olmak üzere son iki sene boyunca günde iki yazıyla karşınıza çıktık. Buna yapamadığımız galeriler, güncelliğini yitirdiği için tartışmaya açamadığımız meseleler ve teknik sebeplerle zamanında giremediğimiz haberler elbette dahil değil. Yazarlarımızın ve okurlarımızın manevi desteği ile sürdürdüğümüz yayın serüvenimize, sitemize ve teknik altyapımıza daha da güvenerek devam etmek istiyoruz.

 

Gizemli bir biçimde okuyucu yorumlarını internetin derinliklerine gizleyen, ziyaretçi sayısı arttıkça kaldıramayıp çöken sitemizi toparlamayı, dandik galeri görünümlerimizi düzeltmeyi ve siteden aldığımız egzotik hata mesajlarını karşılaştırıp altyapımızın ne demek istediğini anlamaya çalışmayacağımız bir site kurmayı hedefliyoruz. Yorumda keyfi, site gezmede uzay çağını yakalamak için bir süredir çeşitli planlar yapıyoruz, hatta 5Harfliler’e desteğinizi teşvik etmek için tişörtlü, şarkılı, şiirli ufak sürprizler bile hazırladık (bağışlamak istediğiniz miktarı yazdıktan sonra aşağıdan “perk”ü seçmeyi unutmayın).

 

Açıldığı günden beri bağımsızlığını ve içeriğini korumak için çalışan 5Harfliler, çehresini değiştirmek için okurlarından destek istiyor. El atın altından kalkalım, tam teşekküllü, görselleri bile hızlı yükleyen harika bir site yapalım. En küçük katkınız bile bizim için çok kıymetli (gerçekten).

 

pamuk eller

 

 

Peki 5Harfliler bu kampanyadan kazanacağı para ile neler yapacak?

– Sitenin genel tasarımını ve altyapısını iyileştirecek,

– Bir senelik teknik desteğini garantileyecek,

– Sitenin geniş yazı arşivinin okurlara daha kolay ve çabuk ulaşmasını sağlayacak, kategorileri, ‘arama’yı ve galerileri geliştirecek,

– Mevcut sürümde haber hazırlamanın teknik olarak zorluğu ve harcanması gereken zaman güncel haberleri yakalamamızı zorlaştırıyor. Yeni sürümde teknik engelleri aşacak ve vızır vızır işliyor olacağız.

– Yorum bölümüne çağ atlatacak; üyelere yeni yorum bildirimi, yorumları düzenleme, görsel ve video ekleme seçeneği sunacak. Ayrıca yorumcu profili olacak.

– Siteye tablet ve telefonlardan rahatça ulaşılabilecek bir mobil versiyon yapılacak.

 

Kampanyaya, bağış ve hediye seçeneklerine şu linkten ulaşın: igg.me/at/5Harfliler

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ENGLISH

YHow Are Women Defending the Istanbul Convention Across Turkey?
How Are Women Defending the Istanbul Convention Across Turkey?

The recent debate regarding Turkey's possible withdrawal from the Istanbul Convention has sparked protests all over Turkey. Women and Lgbti+ have taken to the streets in defense of their basic human rights. We spoke to 5 of these organizations across the country.

MEYDAN

Yİl İl Kadınlar İstanbul Sözleşmesi’ne Nasıl Sahip Çıkıyor?
İl İl Kadınlar İstanbul Sözleşmesi’ne Nasıl Sahip Çıkıyor?

Türkiye'nin dört bir yanında İstanbul Sözleşmesi'nin her bir maddesine sahip çıkan kadınlarla görüştük.

TARİH

YAngela Davis’in Devrimci Hamlesi
Angela Davis’in Devrimci Hamlesi

Devrim dediğinizde birçok insanın aklına şiddet gelir...

KÜLTÜR

YKadın görünürlüğü için Vikimaraton yeniden İstanbul’da!
Kadın görünürlüğü için Vikimaraton yeniden İstanbul’da!

7 Mart Cumartesi günü Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’nda!

Bir de bunlar var

Erkek Çocuk Annesi Olmak
O Yolun Yolcusu
Kısaca İstanbul Sözleşmesi : Sorular ve Cevaplar

Pin It on Pinterest