Mastürbasyon yapmak arzularınızın farkına varmanın ve sizi tahrik eden şeyleri keşfetmenin eğlenceli, seksi ve güvenli bir yoludur.

ECİNNİLİK

Vajinayla Mastürbasyon Nasıl Yapılır: Tek Kişilik Eğlenceniz için 28 İpucu ve Püf Noktası

 

Annamarya Scaccia’nın Healthline için kaleme aldığı, Dr. Janet Brito’nun 13 Mart 2018 tarihinde tıbbi bilgilere uygunluğunu kontrol ettiği How to Masturbate with a Vagina: 28 Tips and Tricks for Solo Play başlıklı yazısının çevirisidir.

 

Sağlığınıza iyi gelir

Spor yapmak, stres atmak ve daha iyi bir uyku çekmek için harika bir yöntem. Ama kendinizle ve bedeninizle baş başa geçireceğiniz anların da spordan aşağı kalır yanı yok.

Mastürbasyon yapmak kendinizi iyi hissetmenin, sizi tahrik eden şeyleri keşfetmenin ve birikmiş cinsel enerjinizi atmanın hem güvenli hem de doğal bir yoludur. Mastürbasyonun sağlığınıza olan faydaları sayısızdır ve hiçbir zararı yoktur. Hem de eğlencelidir!

Vajinayla nasıl mastürbasyon yapıldığını, nereden başlayabileceğinizi ve işleri kızıştırmak için neler yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

 

Farklı mastürbasyon yöntemleri nelerdir?

En yaygın olarak kullanılan mastürbasyon yöntemleri ve her yöntemin kişiye neler hissettirdiği aşağıdaki tabloda verilmiştir. Aklınızda olsun: bu yöntemler ve etkileri kişiden kişiye göre değişir.

 

 

Orgazm türü

 

Mastürbasyon yöntemi

 

 

 

klitoral

 

İnsanların çoğu mastürbasyon yaparken parmaklarını kullanarak klitorisleriyle oynarlar, ancak vibratör ve diğer seks oyuncaklarını kullanmak da haz verecektir. Orgazm olduğunuzda teniniz ve beyniniz gıdıklanıyormuş gibi hissedeceksiniz.

 

 

vajinal

 

Mastürbasyon sırasında parmaklarınızı ya da seks oyuncağınızı vajinanıza sokabilirsiniz. “Orgazm”ı bedeninizin derinliklerinde hissedeceksiniz, vajina duvarlarınız zonklayacak.

 

 

 

anal

 

Anal mastürbasyon için parmaklarınızı ya da seks oyuncağınızı kullanabilirsiniz (oyuncak derin penetrasyon için daha uygundur). Orgazm olmadan hemen önce yoğun bir idrara çıkma isteği hissedebilirsiniz ancak kasılmalar anal sfinkterde gerçekleşir.

 

 

 

 

 

kombo

 

 

 

Bu yöntem tamamen sizin kişisel tercihinize kalmış. Vajina ve klitorisinizle oynamak için iki elinizi de kullanabilirsiniz ya da aynı anda hem seks oyuncağı hem de parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Klitoris ve vajinanızı -özellikle G noktanızı- aynı anda uyardığınızda adeta patlama gibi yoğun bir orgazm yaşarsınız. Bütün bedeniniz titreyebilir hatta boşalabilirsiniz.

 

 

 

 

erojen bölgeler

 

Mastürbasyon yaparken meme uçlarınızı, uyluklarınızın iç kısmını, kulaklarınızı, boynunuzu ve bedeninizin diğer yerlerini ovabilir, çimdikleyebilir, çekebilir, sıkabilir ya da asılabilirsiniz. Erojen bölgeler olarak adlandırılan bu bölgelere dokunmak bütün bedeninizde haz dolu hisler uyandıracaktır.

 

 

Nereden başlamalı?

Mastürbasyonun sonunda orgazm olmanız şart değil. Ancak havaya girdiyseniz ve o endorfin patlamasını yaşamak istiyorsanız Orgazm’a ulaşmanızı kolaylaştıracak birkaç şey var:

 

Doğru atmosferi yaratın. Bulunduğunuz ortamdaki atmosfer mastürbasyonunuzun kalitesinde büyük fark yaratabilir. Atmosfer yaratmak için lambayı kısın, birkaç mum yakın ve rahatlatıcı bir müzik açın.

 

Kayganlaştırıcı kullanın. Tahrik olduğunuzda vücudunuz kayganlaştırıcı sıvılar salgılar. Bu sayede mastürbasyon çok daha rahat ve zevkli bir deneyim haline gelir. Bazen vücut salgılarınız yeterli olmayabilir (ya da hiç salgılanmayabilir!). Böyle durumlarda hazzınızı arttırmak için hazırda kayganlaştırıcı bulundurun.

 

Zihninizi serbest bırakın. Belki söylemeye gerek yok ama geçen hafta kesiştiğiniz o kişiyi düşünerek tahrik olabilirsiniz mesela. Bırakın zihniniz tüylerinizi diken diken eden kişileri düşünsün, senaryolar kursun.

 

Acele etmeyin. Mastürbasyonu aceleye getirmenize gerek yok. Farklı teknikler deneyin, bedeninizin her noktasındaki bütün hislerin tadını çıkarın.

 

Erojen bölgelerinizi keşfedin. Meme ucu, kulak veya uyluk gibi erojen bölgeler bedeninizde havai fişek misali zevk kıvılcımları ateşleyebilir.

 

Farklı seks oyuncakları deneyin. Vibratör ve dildo kullanmak çok zevkli olabilir ama piyasadaki tek seks oyuncakları onlar değil. Mesela bazı kişiler duş başlığını klitorise tutarak ya da vulvayı yastığa sürterek uyarılmaktan hoşlanır.

 

Erotizm veya pornoya bir şans verin. Zihninizi serbest bırakmak eğlencelidir ancak her zaman hayal gücünüzü kullanmak zorunda değilsiniz. İşleri kızıştırmak istiyorsanız erotik bir kitap okuyun ya da seksi bir video izleyin.

 

Klitorisinizi keşfetmek istiyorsanız

Klitoris vulvanın üst kısmında iç dudakların birleşme noktasında bulunan, genelde klitoris başlığı adı verilen bir yapıyla örtülü, inci büyüklüğünde bir organdır.

Klitoriste binlerce sinir ucu bulunur, bu nedenle cinsel organların en hassas bölgesidir. Vajinası olan kişilerin çoğu bu yüzden klitorisini uyararak orgazm olur.

 

Klitoral orgazm

 • Kasık kemiğinizin tepesinde bulunan etli bölgeye masaj yaparak başlayın. Daha sonra vulvanın iç ve dış dudakları boyunca parmaklarınızı gezdirin.
 • Klitorisinizin başlığını ovmaya ya da okşamaya başlayın. İşaret ve orta parmağınızı “V” şekline getirerek klitorisin gövdesi boyunca parmaklarınızı iki yanda aşağı yukarı gezdirebilirsiniz. Size iyi gelen ritmi bulun.
 • Klitorisiniz ıslandığında ya da kayganlaştırıcı kullandıktan sonra parmaklarınızı daha hızlı ve sert hareket ettirin. Orgazm olana kadar basınç uygulayarak hissi arttırın.
 • Vibratör kullanmak parmaklarınızı yormadan klitorisinizi uyarmak için harika bir yoldur. Orgazm olana kadar seks oyuncağınızı klitorisinizin olduğu bölgede aşağı yukarı gezdirin.

 

Vajinal Orgazm denemek istiyorsanız

Yaygın inanışın aksine, vajinası olan insanların çoğu vajinanın uyarılmasıyla orgazm olmakta zorlanıyorlar. Ama bu eğlenmedikleri anlamına gelmiyor tabii!

Vajinanızı içine parmaklarınızı ya da seks oyuncağınızı sokarak uyarmanız, orgazm olmasanız bile size yoğun haz yaşatacaktır.

Ancak zevkten dört köşe olmak istiyorsanız, vajina duvarında yer alan G noktanıza devamlı basınç uygulayarak uyarmayı deneyin (bu şekilde boşalmanız bile mümkün!).

 

Vajinal orgazm

 • Vajina girişine masaj yaparak başlayın, sonra parmaklarınızı (ya da seks oyuncağınızı) vajinanıza sokun. Vajinanızın tahriş olmasını engellemek için ıslandığından ya da yeterli miktarda kayganlaştırıcı kullandığınızdan emin olun.
 • Parmaklarınızı ya da oyuncağınızı dairesel hareketlerle kullanın, içeri dışarı hareketler yapın ya da okşayın. Ya da birkaç yöntemi aynı anda kullanın. G noktanızı uyarmak için en iyi yöntem, birini yanınıza çağırıyormuş gibi parmağınızla “Gel buraya” işareti yapmaktır.
 • Yükselmeye başladığınızı hissettiğinizde parmaklarınızın hızını ve uyguladığınız basıncı arttırın. Yoğun bir orgazm yaşayabilirsiniz ama yaşamazsanız da sorun değil. Herkes vajinal penetrasyonla orgazm olmaz.

 

Anal orgazmı denemek istiyorsanız

Kim demiş sadece penisi olan insanlar anal orgazm olur diye? Rektum ve vajinanızın ortak duvarını kullanarak dolaylı yoldan G noktanızı uyararak anal orgazm olabilirsiniz. Ancak unutmayın: Mutlaka, mutlaka, mutlaka kayganlaştırıcı kullanın çünkü anüs kendiliğinden kayganlaştırıcı sıvılar salgılayamaz.

 

Anal orgazm

 • Anüs girişinin iç ve dış kısmına masaj yaparak başlayın. Daha sonra yavaşça ve nazikçe parmağınızı ya da seks oyuncağınızı anüsünüze sokun.
 • Bunu yaparken sırayla hem dairesel hem içeri dışarı hareketleri dönüşümlü kullanın. Hazzınız artmaya başladığında hızlanın ve orgazm olana kadar devam edin.
 • Değişik oyuncaklar deneyin! Vibratörler, tıkaçlar, anal toplar ve masaj aletleri on kat daha yoğun orgazm yaşamanızı sağlayabilir.

 

Hem kombo yapmak hem erojen bölgeleri kullanmak istiyorsanız

Vajina ve klitorisi aynı anda uyararak orgazm olan kişiler ayaklarının yerden kesildiğini söylüyorlar.

Kombo mastürbasyon cinsel organların en hassas noktalarını uyararak hazzı arttırır. Bütün bedeninizle yaşayacağınız ateşli bir deneyim için mastürbasyon yaparken erojen bölgelerinize dokunun ve bu noktaları ovun.

 

Kombo orgazm

 • Mastürbasyon sırasında klitorisinizi ve vajinanızı uyarmak için her iki elinizi de kullanabilir ya da hem parmaklarınızı hem de seks oyuncaklarını aynı anda kullanabilirsiniz.
 • Yeni heyecanlara atılın! Klitoris ve vajinanızla aynı anda oynarken aynı ritmi ya da ters ritmi yakalamaya çalışın. İkisini farklı hızlarda bile uyarabilirsiniz (hızlı parmaklar, yavaş penetrasyon gibi).
 • Denemekten korkmayın! En iyi hissi keşfetmek için erojen bölgelerinizi farklı dokunuşlarla (ovmak, asılmak ya da çimdiklemek gibi) ve değişik seks oyuncaklarıyla (tüyler ya da vibratörler gibi) uyarın.

 

İşleri kızıştırmanızı sağlayacak 5 pozisyon

Mastürbasyon yapmak sıkıcı olacak diye bir şey yok! Hazzınızın dozunu arttırmak için farklı pozisyonlarda mastürbasyon yapabilirsiniz. İşte deneyebileceklerinizden birkaçı:

 

Klitoral orgazm için sırt üstü yatmayı deneyin

Sırt üstü yatmak kulağa demode gelebilir ama iş klitorisi uyarmaya geldiğinde bu pozisyonun üstüne yok. Sırt üstü yatın, başınızın altına yastık koyun, bacaklarınızı açın ve dizlerinizi bükün. Klitorisinizi ovmaya başlayın. Yavaş, hızlı, sert, yumuşak. Nasıl hoşunuza gidiyorsa öyle yapın.

 

Vajinal orgazm için çömelmeyi deneyin

Yoğun bir orgazm yaşamak istiyorsanız çömelmeyi mutlaka deneyin. Vajina kanalınızın 5-8 cm içerisinde bulunan G noktanızı bulmak çömelme pozisyonunda daha kolaydır. Topuklarınız bacaklarınızın arka kısmına değecek şekilde, değmiyorsa bacaklarınıza yakın olacak şekilde yere çömelin. Daha sonra parmaklarınızı ya da oyuncağınızı vajinanıza sokmaya başlayın, her seferinde biraz daha derine gidin. Okşama ve dairesel hareketlerden, içeri dışarı hareketine birçok farklı yöntem kullanabilirsiniz.

 

Anal orgazm için yüz üstü köpek pozisyonunu deneyin

Yüz üstü köpek pozisyonunda anal mastürbasyon yapmak size yeni hazların kapılarını açacaktır. Bu pozisyon, bir elle klitorisinizi ovarken diğer elinizde parmaklarınızı ya da seks oyuncağınızı anüsünüze sokabilmeniz için yeterli alan sağlar. Emekleme pozisyonunda elleriniz ve dizlerinizin üstünde durun. Sonra yüzünüzü yatağa ya da yere yaslayın. Bu şekilde poponuz havada kalacak. Bir kolunuzu arkaya alarak sırtınızın üstünden anüsünüze uzatın, diğer kolunuzu altınızdan geçirerek klitorisinize dokunun.

 

Kombo orgazm ve erojen bölgeler için sahte sevgili pozisyonunu deneyin

Sahte sevgili pozisyonunu tek kişilik kovboy pozisyonu olarak düşünebilirsiniz. En sevdiğiniz dildonuzu ya da vibratörünüzü yatağa yerleştirin ve hoşunuza giden hissi yakalayana kadar (penetrasyon, klitoral ya da her ikisi de olabilir) ata biner pozisyonda alçalın. Oyuncağınızın devrilmemesi için ellerinizi kullanmanız gerekebilir. Oyuncağınızın üstünde istediğiniz kadar hızlı ya da yavaş inip kalkabilirsiniz. Mastürbasyonun sonlarına doğru klitorisinizi ovarken aynı anda meme uçlarınızla oynayın.

 

Farklı heyecanlar mı arıyorsunuz? Ayna kullanmayı deneyin

Aynada kendinizi görmek bedeninizi ve sizi tahrik eden şeyleri keşfetmenin harika bir yoludur. Yanınıza kayganlaştırıcınızı alıp boy aynasının karşısına geçin. Kayganlaştırıcıyı memelerinize, göbeğinize, uyluklarınıza, vulvanıza yani bütün bedeninize yedirin ve bu erojen bölgelerde ellerinizi gezdirmeye başlayın. Çimdikleyin, sıkın, çekin, ovun. Ne iyi geliyorsa onu yapın. Sizi tahrik eden şeylere dikkat edin.

 

Diğer duyularınızı da işin içine katmak istiyorsanız

Ön sevişme olmadan mastürbasyon yapmak şart değil. Direkt kendinize dokunmaya başlamak yerine işleri ağırdan alıp diğer duyularınızı da harekete geçirmeye ne dersiniz?

 

Yazılı edebiyat ilginizi çekiyorsa

Erotik hikayeler okumak hem eğlencelidir hem de bu hikayeler sayesinde duyularınızı harekete geçiren şehvetli yanınızı keşfedebilirsiniz. Müstehcen edebiyat, fantezilerinizi ve cinsel zevklerinizi güvenli ve eğlenceli bir şekilde keşfetmenize olanak sağlar. Kadın dostu hikayelerle başlamak için literotica.com sitesine göz atabilirsiniz.

 

Görsellik size daha çok hitap ediyorsa

Bazı insanların porno izlemeyi sevmesi şaşılacak bir şey değil. Neden sevmesinler ki? Porno izlemek libidonuzu yükseltir, stresinizi atar ve cinsel fantezilerinizi güvenli bir ortamda keşfetmeniz için size olanak sağlar. Anonim kullanıcıların hikayelerinden uyarlanarak çekilmiş son derece müstehcen erotik filmler için XConfessions.com’a göz atabilirsiniz (siteye üye olmanız gerekiyor).

 

Dinlemeyi tercih ediyorsanız

Seksi sesler duymak erotik bir kitap okumak ya da porno izlemek kadar, hatta daha tahrik edici bile olabilir. Siz hikayenin detaylarında kendinizi kaybetmişken kulağınızdaki sesler hayal gücünüzü serbest bırakır. Ateşli sesli kitaplar denizinde kaybolmak istiyorsanız Audiobooks.com sitesine bir göz atın.

 

Özetle

Mastürbasyon yapmak arzularınızın farkına varmanın ve sizi tahrik eden şeyleri keşfetmenin eğlenceli, seksi ve güvenli bir yoludur. Ayrıca mastürbasyon yapmanın sağlık için o kadar yararı var ki (Stres atmak! Daha iyi uyumak! Cinsel açıdan rahatlama!) her gün kendinize bir kıyak yapmamanız için hiçbir sebep yok.

 

Mastürbasyon konusunda yeniyseniz de sorun yok. Mastürbasyon yapmanın doğru ya da yanlış bir yolu yok. O yüzden bedeninizi keşfetmek için acele etmeyin, kendinize zaman tanıyın.

 

Uzun lafın kısası: Ne hoşunuza gidiyorsa onu yapın ve her anın tadını çıkarın!

 

Kaynaklar:

 

 

Ana görsel: Jordyn McGeachin

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YKrize Işık Tutuyoruz: Koronavirüs Zamanında Bakım Emeği 4
Krize Işık Tutuyoruz: Koronavirüs Zamanında Bakım Emeği 4

Bir tarafta bakım emeğinin artması ve bunların kadın işi olarak görülmesi, diğer tarafta kolektif bilinç sayesinde koşullara ve vaziyetlere yeni bir anlam kazandıran günlük direnişler.

MEYDAN

YKrize Işık Tutuyoruz: Koronavirüs Zamanında Bakım Emeği 3
Krize Işık Tutuyoruz: Koronavirüs Zamanında Bakım Emeği 3

Kadın işçiler bakım emeğinin ön saflarında yer alıyorlar ve bu savunmasızlık, şiddet ve sömürü zincirinin “en zayıf halkası” onlar.

MEYDAN

YKrize Işık Tutuyoruz: Koronavirüs Zamanında Bakım Emeği 2
Krize Işık Tutuyoruz: Koronavirüs Zamanında Bakım Emeği 2

Hayatın devamlılığını sağlayan sosyal ve duygusal ilişkileri, iş gücü piyasasının  ya da belli bir zümrenin kar ihtiyaçlarından bağımsız şekilde kurabilmek...

MEYDAN

YKrize Işık Tutuyoruz: Koronavirüs Zamanında Bakım Emeği
Krize Işık Tutuyoruz: Koronavirüs Zamanında Bakım Emeği

Salgının bakım emeğini ve yeniden üretim faaliyetlerini nasıl dönüştürdüğünü inceleyen Tricontinental araştırmasının ilk bölümü.

Bir de bunlar var

Senenin Yemek Kitaplarından 25 Tüyo
Türk’ün Tadı ve Kadın Budunun Güzel Yanları
100 Gün Boyunca Hiçbir Şey Satın Almayacağıma…

Pin It on Pinterest