Facebook Twitter Gmail Shares   Ey sünni Türk evladı, Yünan’a kaptırdığın adanı alamadın. Kardaktı, Nergizçik adasıydı, Lesbos muydu Midilli miydi, Kos muydu İstanköy müydü derken girdiğin sinir harbinde yitip gittiğin senelerde keşfedip, sıkış tıkış bindiğin Bozcaada otobüsü derdine son. (nefes) Zaten Bozcaada’da herşey dahil paketin yok, şarap var, kadın var (ah nerde o eski bayanlar!) […]

KÜLTÜR

Müjde Müslüman! Yeni bir adan oldu.

maldivler

 

Ey sünni Türk evladı, Yünan’a kaptırdığın adanı alamadın. Kardaktı, Nergizçik adasıydı, Lesbos muydu Midilli miydi, Kos muydu İstanköy müydü derken girdiğin sinir harbinde yitip gittiğin senelerde keşfedip, sıkış tıkış bindiğin Bozcaada otobüsü derdine son. (nefes) Zaten Bozcaada’da herşey dahil paketin yok, şarap var, kadın var (ah nerde o eski bayanlar!) Ama endişe etme, Jet Fadıl lakabına yaraşır şekilde, layıkıyla, en derin ihtiyaçlarına cevap verecek müjdesiyle yetişti. Selam Müslüman, artık Maldivlerde özel adan var. 1 km plajı boyunca Müslüman olmayan adaya yaklaşamıyor dahi. Bayan plajı, erkek plajı, Kurban Bayramı’na özel süprizler, animasyonlar, hepsi ve daha fazlası seni bekliyor.

 

Şükür ümmetimiz bu günleri de gördü. Jet Fadıl, şu dünyada yakanı bırakmadılar ama cennette yerin hazır kuşum.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YBir Kişi Daha Eksilmemek İçin
Bir Kişi Daha Eksilmemek İçin

Akşam 19:00'da Taksim Tünel'de buluşuyoruz!

MEYDAN

YÇitlerin Öte Yanı
Çitlerin Öte Yanı

Evlerinden, mahallelerinden, yaşamlarından edilenler için...

MEYDAN

YDile Gelmez “Bu Cehennem” Bizim
Dile Gelmez “Bu Cehennem” Bizim

Cumhurbaşkanının dilinin varmadığı bu iki sözcüği ta içimizde duyuyoruz biz.

KÜLTÜR

YÇöplükte Piknik, Müstehcen Peyzaj ve Ücretsiz Kanser Tedavisi
Çöplükte Piknik, Müstehcen Peyzaj ve Ücretsiz Kanser Tedavisi

Müstehcen olan artık ne çıplaklık ne de sıradan insanların cinselliği, bugün esas müstehcen olan hiçbir varlığın öznesi olamadığı bu peyzaj.

Bir de bunlar var

Seda Sayan Dövdü, Ben Niye Dövmeyeyim Dedim
Helen Mirren’ın Aradığı O Kelime Ne?
“Dünyanın Tam bir Yeniden Düzenlenişi:” Yazar Annie Ernaux ve yönetmen Céline Sciamma ile feminizmin geçmişi ve bugünü üzerine bir söyleşi.

Pin It on Pinterest