Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Pembe Hayat KuirFest, 16-23 Ocak tarihleri arasında Ankara’da...

SANAT

KuirFest için Geri Sayım Başladı!

 

Kuirfest yarın başlıyor. Hazır mısınız?

 

Pembe Hayat KuirFest 16 Ocak’ta Büyülü Fener Sineması’nda yapılacak törenle başlıyor. Sunuculuğunu Buse Kılıçkaya ve Gani Met’in yapacağı gece, “Kim Korkar Vajina Wolf’tan” filminin gösterimi ile devam edecek. (Dedikodulura bakılırsa Who is Afraid of Vagina Wolf, 2013 isimli açılış filmi L-World ve True Blood dizilerinden birçok oyuncuyu barındırıyormuş. Meraklısına, özleyenine…)

 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Pembe Hayat KuirFest, 16-23 Ocak tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek. Venedik, Tribeca, Berlinale, Cannes ve Sundance Film Festivali programlarında yer alan birçok ödüllü filme programında yer veren 3. KuirFest, bu yıl direniş, yaşlılık, beden, eğitim, aile ve eşcinsel aşkı merkeze alan 50’ye yakın filmi 10 farklı bölümde Ankaralı sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

 

 

Kuirfest’i ilk kez duyan, nedir diye soranlar için, Kuirfest’i kuirfest ekibi şöyle anlatıyor:

 

Türkiye’nin ilk kuir film festivali olan Pembe Hayat KuirFest, LGBTK hakları mücadelesine sanat aracılığıyla ifade alanları yaratan, sinemadan edebiyata, müzikten videoya pek çok farklı türü buluşturan; bu çerçevede panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve sergilerin düzenlendiği uluslararası bir organizasyondur.

 

Toplumsal cinsiyet rollerini tartışmaya açmak, Türkiye’deki LGBTK birey ve örgütlerin görünürlüğünü sağlamak ve sinema sanatının bireyler ve toplumlar üzerindeki gücünden yararlanarak LGBTK politikalarına dikkat çekmeyi amaçlayan Pembe Hayat KuirFest, Türkiye ve dünya sinemasından örnekleri bir araya getirir.

 

Festival programı için:
http://festival.pembehayat.org/program/

 

Pembe Hayat KuirFest’te film gösterimleri ve söyleşiler bu sene Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda ve Tayfa Kitapkafe’ de gerçekleşecek. Bilet fiyatları: Öğrenci: 9 TL, Tam: 11 TL.Tayfa KitapKafe’deki söyleşiler ve gösterimler ise ücretsiz olacak.

 

Ankaralılar için festival vakti. Kuirfest yarın başlıyor!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YAmber Heard-Johnny Depp Davası Bir Kadın Düşmanlığı Orjisiydi
Amber Heard-Johnny Depp Davası Bir Kadın Düşmanlığı Orjisiydi

İstismar iddiasında bulunan kadınlara ne olur? Halkın önünde teşhir edilirler, profesyonel olarak kara listeye alınırlar, sosyal olarak dışlanırlar, sosyal medyada durmadan alay edilirler ve dava edilirler.

MEYDAN

YS.T.A.R. Manifesto
S.T.A.R. Manifesto

Sokak Travestileri Hareketi Devrimcileri 1970'ten sesleniyor.

KÜLTÜR

YSon Kadın Bükücü: Aka Kubi
Son Kadın Bükücü: Aka Kubi

Ataaaa! Erkill! Hızlı uçmayın, pelerininiz kırışacak çocuğum!

Bir de bunlar var

Parçalanma ve toparlanmaya dair
Cuma Şarkıları 34
Katliamların Çıktığı Yol Hikayeleri

Pin It on Pinterest