Nur Yerlitaş'ın "Popçular giyinmeyi bilmiyorlar," demesi üzerine Serdar Ortaç da yüzünde sarkastik bir gülümsemeyle "Yavaş yavaş öğreniyoruz" cevabını yapıştırmış.

KÜLTÜR

Kağnı Hızında

Nur Yerlitaş’ın “Popçular giyinmeyi bilmiyorlar,” demesi üzerine Serdar Ortaç da yüzünde sarkastik bir gülümsemeyle “Yavaş yavaş öğreniyoruz” cevabını yapıştırmış. Bu cevap, bende Serdar Ortaç’ın yıllar içindeki sartoryal yolculuğunu belgeleyen bir galeri yapmaya dair dayanılmaz bir istek uyandırdı. Özellikle Karabiberim’deki unutulmaz mikili kotu yakalamak için epey uğraştım, Ortaç klipte iki dakika rahat durmadığı için belgesel kameramanı gibi elli takla attım. Bu derlemeyi yapma fırsatını bana sunduğu için Nur Yerlitaş’a samimi bir teşekkür.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Ertuğrul Özkök ve Vicdan Viagrası
Bilginin Meyvesi ya da Vulvanın Hikayesini Anlatmak
SOPHIE’nin Müziği Trans+’lar ve Femler İçin Neden Önemli?

Pin It on Pinterest