Yaklaşık bir buçuk saat boyunca yer yüzünden 30 kilometre yüksekte süzüldükten sonra patladım.

ECİNNİLİK

Elveda Dünya

Selamlar, ben bir zamanlar beyaz ve pürüzsüz bir hava balonuydum. Şu kadar güzeldim:

 

Screen Shot 2016-01-08 at 1.45.50 PM

 

2013’ün Haziran ayında, birkaç üniversite öğrencisi altıma iple bir cep telefonu, bir de geniş açılı mercek takılı GoPro kamera bağlayıp beni Arizona çöllerinden gökyüzüne doğru bıraktı. Telefonun GPS’iyle 30 kilometreye kadar nerede olduğumu takip edeceklerini hesaplayıp, dünyaya geri döndüğümde lokasyonumu mesaj atmaya başlayacak bir uygulama kullanmışlar. Bıraktıları yerden ne kadar uzağa düşeceğimi de hesaplamışlar, ama GSM operatörlerinin kapsama alanı haritalarında sıkıntı varmış, hepsini merak ederseniz şurada.

 

Beni bıraktılar, ben havalandım, havalandım, Grand Canyon’a yukarıdan baktım, önce çocukları gözden kaybettim, 9 dakika sonra yerden 7 kilometre yükseldiğimde kocaman yollar ip gibi oldu. 23 dakika içinde, şükür bir uçağa filan çarpıp kazaya sebep olmadan stratosfere vardım. Yaklaşık bir buçuk saat boyunca yer yüzünden 30 kilometre yüksekte salındıktan sonra, patladım. Parçalarım her yere saçıldı. Dünyanın çekim kuvveti azalmıştı ama bana iple bağlı olanları kurtaracak kadar değil, onlar giderek artan bir hızla geri düşmeye başladılar. Bizi bıraktıkları yerden 80 kilometre öteye, yine çöle düştüler. Neredeyse tam iki sene sonra, tesadüf bu ya GSM şirketi AT&T’nin çalışanı olan bir kadın yürüyüş yaparken onları buldu ve şirketine götürdü, telefondan sim kartı çıkarıp, beni dünyaya dışarıdan bakmaya yollayan öğrencileri buldular. Bir de aşağıdaki videoyu. Patladığıma üzülmüyorum, siz de üzülmeyin. Dünyayı dışarıdan gördüm.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YFransız Kadınlardan Bildiri: Sataşma Özgürlüğü, Cinsel Özgürlüğün Vazgeçilmezidir
Fransız Kadınlardan Bildiri: Sataşma Özgürlüğü, Cinsel Özgürlüğün Vazgeçilmezidir

"Erkek düşmanlığı ve cinsellik karşıtlığına bürünen bir feminizmde biz yokuz."

MEYDAN

YBiraz da Erkekler Anlatsın
Biraz da Erkekler Anlatsın

Anlat anlat bitmeyen cinsel taciz mağduriyeti paylaşımlarından daralan yorgun ruhlar için bir öneri: Biraz da erkekler anlatsın.

Bir de bunlar var

Bir Yastıkta Kocamaklar
Mevzu Koronaysa Avrupa Bir Camidir
Alper Hasanoğlu Bizim Bebekimiz

Pin It on Pinterest