Tramvayımızda bu hafta fincan gözlü aktris Anna Mouglalis var.

ECİNNİLİK

Anna Mouglalis

 

Tramvayımızda bu hafta fincan gözlü aktris Anna Mouglalis var. Mouglalis’in model Freja Beha Erichsen’le gönül birliği yaptığı, İlhan İrem kliplerini kıskandıracak kadar tutuk kısa filmi izlemek için buraya. Karl Lagerfeld imzalı, “Perinin Masalı” isimli bu şaheser bir çok İbrahim Tatlıses yapımı gibi “zengin masasında çok sıkılma” ile başlıyor, daha sonra Mouglalis sorunlarını makyaj aynasından fırlayan Freja ile yakınlaşarak bir nebze olsun unutuyor. Ben herhalde doğru biçimde sıkılmayı bilmiyorum, henüz böyle bir şey yaşamadım. Yaşayan olduysa yorumlarda buluşalım ki o engeller kalksın, görmeyenler bizi görsün. Arada vesile gönüller var.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

“Bir kadının kendine verebileceği en güzel hediye lazer epilasyon (mu)dur?”
Sevgili Ev Sahibi, Bizi Tanısan Çok Severdin
Her Ruh Hali İçin Büyük GIF Tımarhanesi

Pin It on Pinterest