Ayrılıktan sonra yapılacaklar! Çünkü ayrılık da kredi kartına dahil.

KÜLTÜR

Cosmopolitan’dan Ayrılık Rehberi: Her Anlamda Göçertici Bir Deneyim

Cosmopolitan, dergilerin dolandırıcı dayısı gibi bir şey. Vizyon olarak tamamen zayıflıkları belirleyip bunları kendi çıkarına göre kullanmak üzerine kurulu. Dinlesen de, dinlemesen de ağzı hep oynuyor, devamlı bir laf var. Üstelik makaleleri orijinal dilinde bile karmakarışık bir kadınlık vizyonuna kapı açarken, bir de biz buna senelerdir yarım Türkçe çeviriler yoluyla maruz kalıyoruz, tam oluyor. 27 yaşındaki sörfçü Derek’ten seks tavsiyeleri! Derek’in öncelikleri bize bir şey ifade etmek zorundaymış gibi. İlişki yorumları! Çünkü dünya üzerinde yirmi milyar insan aynı Blackberry bazlı ilişkiyi yaşıyor. Ayrılıktan sonra yapılacaklar! Çünkü ayrılık da kredi kartına dahil. Cosmopolitan’ın eksiksiz listesi aşağıdadır:

 

  • Çarşaflarınızı değiştirin/Yeni nevresim satın alın (Sevgilinizden ayrılmadıysanız el mahkum, elli sene zift karası yataklarda yatacaksınız)
  • Spora yazılın, Zumba yapmaya başlayın (Cosmopolitan’a göre hayatta Zumba yaparak çözülmeyecek pek az sorun var. Tüm ailesini yangında kaybetmiş biri bile bir kaç hafta içinde kazanacağı sımsıkı bedeni bir düşünmeli)
  • Makyaj malzemesi satın alın (Daha üçüncü maddedeyiz, bir sürü şey satın aldık bile. Liste değil tam servet düşmanı)
  • Ayrılığı düşünmek için kendinize 15 dakika ayırın (Burada ne demek istedikleri makalenin orijinal dilinde bile anlaşılmıyor. 15 dakika ayırmak ne demek? Kronometre satın alın demek istiyor herhalde)
  • Ayrıldıktan sonra 30 gün eski sevgilinizle konuşmayın (Eh. Koyunun olmadığı yerde… Bir robottan vicdan dersine benzese de, diğerlerine kıyasla insani bir düzlemde olduğu için bu maddeye mecburen doğru dürüst tavsiye muamelesi yapmak zorunda kalıyoruz.)
  • Eski sevgilinizi bütün sosyal medya hesaplarınızdan silin (Uygarlığa tatlı bir elveda…)
  • Arkadaşlarınızla konuşun (Ayrılık sosyalleşmek için harika bir bahane, konuşacak konu çıkıyor resmen)
  • Egonuzu şişirin/Zor bir görevi tamamlayın (Hayata obje bulma oyunu gibi yaklaşın. Prensesi kurtarın. Azteklere savaş açın. Gizli tapınağın esrarını çözün.)
  • Hayvanlarla zaman geçirin (Listenin en eforsuzca komik maddesi bu galiba. İnsana “Her şeyden umudu kesip dağa çık, iki keçi ve bir çıyanla farklı türden bir aile kur,” der gibi bir hali var.)
  • Eşsiz bir seyahate çıkın (Bir süredir hiçbir şey al demedi, ne zaman kredi kartını çıkarttıracak diye bekliyordum, milyarlık bombayı son maddede patlattı. Herhangi bir seyahat de değil, öyle gidip dandik memlekette hala dayı ziyareti yok, eşsiz olmak zorunda. İki keçi ve bir çıyanla memleket ziyareti? Kulağa eşsiz geliyor.)
YAZARIN DİĞER YAZILARI

ECİNNİLİK

YÇalma Listesi: Gece Gece Dadanan Şarkılar
Çalma Listesi: Gece Gece Dadanan Şarkılar

5harfliler'den 5harfliler'e ecinnilikleri bol bir liste! 

MEYDAN

Y5Harfliler’de 1 Mayıs : Emekten Esiyor Yel
5Harfliler’de 1 Mayıs : Emekten Esiyor Yel

5Harfliler'den 5Harfliler'e şarkılı türkülü bir 1 Mayıs seçkisi!

ECİNNİLİK

Y5Harfliler Kurmacadışı Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nin Son Durağı Diyarbakır!
5Harfliler Kurmacadışı Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’nin Son Durağı Diyarbakır!

Aylar süren yolculuğumuzun son durağı Diyarbakır. Diyarbakır ve çevre illerde yaşayan 5Harfliler, Nisan ayında sizlerleyiz!

MEYDAN

YSazlı Sözlü 8 Mart Postası: İsyankâr Neşemizle Buradayız
Sazlı Sözlü 8 Mart Postası: İsyankâr Neşemizle Buradayız

5Harfliler'den 5Harfliler'e ve 8 Mart'a, kahkaha, kucak ve bir aradalıkla.

Bir de bunlar var

Bonobonun Adı Yok
Sen Bazen Teşbihi Suistimal Ediyorsun
Çin ve Afyon

Pin It on Pinterest