En pis kokulu yerinden cehennem mi??

MEYDAN

KÜLTÜR

Cehennem Kartpostalı

Acaba doğru mu anladım, evlilik dışı cinsel ilişki yalnızca yasak ve günah değil cinayet, tecavüz, işkence ve benzerinden de “pis” ve fenadır; ayrıca cehennemde koğuş sistemi vardır ve zinacıların hepsi bir yerde bulunur ve (sallamaya başlamışken neden burada dursun?) en pis zinacılar koğuşu kokar çünkü “suçları” en “pis” suçtur.

 

Feysbukta böyle bir grup olması da, böyle bir resim koymaları da, iki yüzden fazla like almaları da ilginç değil. Ama benim asıl kalbimi dağlayan, yorumlarda gerçek bir telaşla cehennemden kurtuluş arayan Emine oldu. Tövbe etti, korkuyor, bir daha yapmayacak –yine de en pis kokulu yerinden cehennem mi yani? Çaresizliği öyle ki, bir grup feysbuk ölümlüsünün yamulmuş terazisinden hüküm bekliyor. Ama Sana Mecburum bu numaraları yer mi? Kendinden aşırı emin ifadesinden cehennemden canlı bağlandığını anladığımız, adını vermek istemeyen bu zebani, YOK ÖYLE YAĞMA dercesine cevabı yapıştırıyor: Tövbe de etsen cezanı çekeceksin, en pis kokular arasında.

 

 

Bu grubun resimleri arasında şaşırtıcı şekilde şöyle bir şey de çıkıyor:

 

 

Evet, evet de, hayrola? Bizim alıştığımız, sevdiğimiz nefret ve ibret yuvası bu değil! Zaten gereken tepki de ilk yorumda geliyor: “Bence yanlış bir söz.”


YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YSalacak’ta İki Kız
Salacak’ta İki Kız

"Bilinmeyen" fotoğrafçı kimdi? Bu fotoğraf kaç senesinde çekildi?

KÜLTÜR

YBunca Zaman Arkadaş Olabilir Miydik Yani?
Bunca Zaman Arkadaş Olabilir Miydik Yani?

Ryan Murphy'nin yeni dizisi "Feud: Bette and Joan" üzerine

Bir de bunlar var

Suç ve Kadın II: Hapishane Erkeğin, “İmam Evi” Kadının
İran Mahkemeleri, Ağaoğlu ve Kiefer Sutherland
Kadınlar Hayatlarına Sahip Çıkıyor (Ağustos 2015)

Pin It on Pinterest