Büro Amirlikleri Puan Cetveli'nde çeşit çeşit insan hakları ihlalleri

MEYDAN

Büro Amirlikleri Puan Cetveli

LGBT Onur Haftası’nın birkaç gün evvel tweetlediği ‘Trans avlayan polis memurunun 10-20 arası puan alacağını söyleyen, insan haklarına tamamen aykırı, utanç belgesi’ne bir bakalım,

 

Screenshot 2013-12-20 01.06.55

Bu puan cetveline istinaden polisin sorabileceği sorular şöyle,

 

İstediğimiz alıkoymadan başlayabiliyor muyuz?

 

Kurusıkının puanı neden bu kadar düşük?

 

‘Bilinen Bayan’ kategorisi biraz muallak… Gözümüzün bir yerden ısırdığı her bayan bilinen bayan kategorisine girer mi? Emniyet müdürünün kendisinin bilmesi gerekli/yeterli mi yoksa halka malolmuş hepimizin bildiği bir bayan mı olması gerekiyor? Mesela Ajda Pekkan gibi bir dünya starıyla, amirin bir arkadaşının eşinin aynı puan olması biraz saçma. Hem bu insanları karakola bir çay sözüyle mi getireceğiz? Bilinen bir bayan sadece bir çay için işini gücünü bırakıp karakola gelmeyebilir.

 

Çıkıp da travesti bulacağıma karayolları üzerinde satıcılık yapan bir çocuğu getirsem daha mı mantıklı? Zira Travesti’nin puanı 10’la 20 arasında değişebiliyorken, bir mendilci çocuğun hem puan piyasası belli, hem getirmesi daha kolay.

 

Yol kenarında mendil satan bir travestinin puanı düz travesti ve düz karayol kenarı satıcısının puanlarının toplamı mı yoksa ortalaması mı alınacak?

 

Yol kenarında mendil satan bayanı tekrar tekrar bulup getirirsek, bilinen bayan kategorisinde değerlendirilir mi? bu durumda puanımız artar mı?

 

Getirdiğimiz fail tutuklanmaz da azıcık tartaklanırsa puanda bir değişiklik oluyor mu?

 

Yanlışlar yanlışları götürüyor mu?

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ECİNNİLİK

YYunanistan’ın Yeni ‘First Leydi’si Ne Giymeli?
Yunanistan’ın Yeni ‘First Leydi’si Ne Giymeli?

Yunanistan'da Alexis Tsipras yönetiminde yeni bir kemer sıkma karşıtı parti yönetimde. E popüler atasözünün dediği gibi "bütün büyük adamların arkasında büyük bir kadın vardır."

TARİH

YSenin için düşündüğüm çiçekleri bulmak çok zor
Senin için düşündüğüm çiçekleri bulmak çok zor

Frida Kahlo'dan dostu ve meslektaşı O'Keeffe'e, endişe, destek ve aşk dolu bir mektup

SANAT

YMüzik Şemsiyesi – 3
Müzik Şemsiyesi – 3

Bu bölümde yönetmen John Cassavetes'in 'Etki Altında bir Kadın'ından bahsedecek ve müzisyen Harwood'un film için yapmış olduğu ana temayı dinleyeceğiz sayın Müzik Şemsiyesi severler...

Bir de bunlar var

Barış için 1000 Kadın
Düşünme Etiği Üzerine
“Çocuğa yönelik cinsel istismar davalarının çoğu cezasızlık politikası ile örülüyor”

Pin It on Pinterest