Elektrik alamadım.

ECİNNİLİK

BPE Nedir? Ne İşe Yarar? Yırtık Dondan Nasıl Fırlar?

Kısaltmalarda bizim payımıza KHK’lar düşedursun, ecnebi memleketlerin internetleri BDE kısaltmasıyla çalkalanıyor: Big Dick Energy. Türkçeleştirip evcilleştirince, Büyük Pipi Enerjisi (BPE). Olay bu üç kelimeden anlaşıldığı üzere büyüklük, pipi ve enerjiyle ilgili. Katı olan her şeyin enerjileştiği günümüz dünyasında pipileri de artık büyüklük-işlev ikileminden kurtarıp frekanslara tercüme etmek gerekiyordu tabi. Görev başarıyla tamamlandı. BPE’nin kişiler üzerinde esrarengiz iş görme biçimlerine geçmeden önce dilerseniz kısa ve saçma tarihçesine birlikte bakalım.

 

İddiaya göre sonradan sildiği bir tweette Ariana Grande sevgilisi Pete Davidson’un pipisinin 10 inch (25 cm) olduğunu yazdı. Takipçilerinden biri bu habere şaşırmadığını tweetledi, Pete’de zaten BPE (büyük pipi enerjisi) vardı. Sosyal medyadaki rastgele bir saçmalık nasıl birkaç saatlik etkileşim sürecinde kitleleri yutup içine katarak çığ gibi bir trending topic’e dönüşüyorsa, büyük pipi enerjisi de genişledi, uzadı ve tam manasıyla patladı.

 

Ariana Grande & Pete Davidson

 

Bir hafta gibi bir sürede binlerce tweete, facebook ve instagram postuna, youtube videosuna ve anlı şanlı gazetelerin köşelerine taşınan BPE aslında yeni filan değil, seks hayatlarımız kadar eski bir konu.

 

“Büyük hissediyorum” meselesi çoğumuzun aklını ve ruhunu bir dönemeçte meşgul etmiştir. Çeşitli uzuvların pipinin boyutuyla ilgili ipucu verdiği miti, kimi erkek kökenli bireyin ellerine ya da burnuna güvenip de kapıldığımız hayallerin yerle bir olma hızıyla ilk etapta çöker genellikle. (Ama ola ki ilk denemede büyük burunlu ve büyük pipili birine denk geldiniz, tesadüfi korelasyonunuzla bilgi kirliliği yaratmayın lütfen. Bunca emek, bunca deneyim, hala temizlenemiyor bu hurafeler.) “Elini yumruk yapsana, kalbinin büyüklüğüne bakayım” aşaması hızlı geçse de, uzuvlardan surattaki ifadeye, adamın oturuş kalkışına, aura’sına genişleyen bir cezb halinde “büyük hissetmek” devam eder. “Anlat desen anlatamam ama vallahi anlıyorum yüzüne bakınca” lafını sık sık duymuşluğumuz bundan. Hakikaten de anlatılmaz bir şeydir ama yeterli tecrübe ve içgörüyle vallahi de tahminler tutar.

 

İnternetleri çalkalayan BPE tartışması işte bu “anlat desen anlatamam” kısmını anlamaya ve anlatmaya çalışıyor. Daha doğrusu çalışıyordu. Sonra saçma bir takım virajlarlar dönüldü.

 

Oysa basit bir soruyla başlamıştı her şey: Bir adamın büyük pipiye sahip olduğu etrafına yaydığı enerjiden anlaşılır mı? Sonra konu bir anda büyük pipi enerjisinin büyük pipiden başka bir şey olduğuna döndü, oradan karizmaya, öz güvene, şeytan tüyüne geçti ve akıl almaz biçimde kadınların da büyük pipi enerjisi sahibi olabileceklerine vardı ve güzel olan her şeyi pipiyle ölçerken bulduk bir anda kendimizi. Deli misiniz arkadaşlar?

 

Büyük pipi enerjisi pipilerle ve pipililerle ilgilidir; Kişinin karizması, rahatlığı, hatta yatakta iyi olmasıyla filan değil sadece pipisinin büyük olmasıyla ilgili bir elektrik alımıdır. (Büyüklük meselesine odaklanmayı “sorunlu” bulanlar allah aşkına işlev enerjisi için ayrı başlık açıp, orada tartışsın, vallahi mağduruz.)

 

Neyse büyük pipi enerjisinin pipilerle ilgili olduğunda anlaştıysak, şimdi esas anket sorularıma geçmek istiyorum:

 

• Büyük Pipi Enerjisi’ne inanıyor musunuz?
• Büyük hissedince büyük tutturuyor musunuz?
• Radarınız kaç yıllık tecrübe gerektiriyor?
• Maharet hissettirende mi hisseden mi?
• Gençlere tavsiyeleriniz var mı?

 

Cevaplarınızı yorumlara bekliyorum. Ama merakım bunlarla sınırlı değil. Ecnebilerin Rihannalı, George Clooney’li, Eminemli BPE listelerine karşı, yerli bir BPE listesi çıkarırsak bu izahızor frekans durumuyla ilgili bir takım sonuçlara varabiliriz diye umuyorum. Listeye yakınlarımdan başlayıp, pipisever 5Harflilere Türkiye magazininde kimden elektrik aldıklarını sordum. Çarşamba pazarı gibi bir liste çıktı ortaya. Esefle kınıyorum.

 

Fazıl Say

Mert Fırat

Survivor Adem

Metin Hara

Mustafa Sandal

Aka Kubilay

Osman Sonant

Tarkan

 

Yani listenin beni hayretlere gark eden esmerliği bir yana, bu toplamdan BPE’yle ilgili bir kesişim kümesine varmanın zor olduğunu söyleyebiliriz. Yine de mesela uzun boyla BPE arasında ters orantı var gibi. Kısa ve küt bir postur daha büyük hissettiriyor. Metin Hara çiğinin (pişmeyene söyle ne denirdi) bu listeye nasıl girmiş olduğuna hala inanamıyor, Mustafa Sandal’ın aya benzer yüreğinin boş ümitler yeşerttiğini düşünüyor, Survivor Adem, Tarkan ve Osman Sonant cevaplarını veren arkadaşları içgörülerinden ötürü tebrik ediyorum. Siz ne dersiniz sayın 5Harfli? Kimden elektrik alıyorsunuz?

 

Hı hı, evet, bence de işlevi.

 
 

Görsel: Star Trek 1. Sezon 7 Bölümde Kaptan Kirk androidlere karşı savaşında mağaradaki silah olarak kullanabileceği bir sarkıt bulmuş. 1966.

 
 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ECİNNİLİK

YUtanıyorum ama Hakan Ural
Utanıyorum ama Hakan Ural

Dudu dudu dilleri, lıkır lıkır içmeli.

ECİNNİLİK

YVulva Vulva Söyle Bana
Vulva Vulva Söyle Bana

Allahaşkına bu minnoşlar sizinle de konuşmuyor mu?

ECİNNİLİK

YBu Kez Pipilerin ve Kukuların Arapça Adlarına ve Ölümsüz Tercümeye Dair
Bu Kez Pipilerin ve Kukuların Arapça Adlarına ve Ölümsüz Tercümeye Dair

El mülki, El harrab, Es sabur, El musaffah, El mezur, El addâd, El a'ser, El besis, El müstahiy, El bekayy ve dahası...

Bir de bunlar var

“Muhteşem kadınlara her zaman âşık oluyorum”: Sandi Toksvig’in unutulmuş kadın kahramanları 
Belediye Asfaltının Bizans’ın Kemeriyle Kucaklaşması
Zorabad’da Boş Şeylerin Dönüşümü

Pin It on Pinterest