Facebook Twitter Gmail Shares Bugün Günün Görseli dokuz doğurdu. İki ayrı haberde ünlülerin görüşü alınmış, bakalım. 1990 yılında Cemil Çiçek “Flört, fahişelikten farksız” deyince Ahu Tuğba Cemil Çiçek’in temizlik istediğini belirterek “O halde bir önerim var, Hitler gibi herkesi sabun yapsın. Ancak ona hatırlatmakta büyük yarar var. Hayvanlarla cinsel ilişki kuranları unutmasın. Bunların nedenini bir […]

TARİH

Biri Sabun Yapsın, Biri Neşeli Olsun

Bugün Günün Görseli dokuz doğurdu. İki ayrı haberde ünlülerin görüşü alınmış, bakalım. 1990 yılında Cemil Çiçek “Flört, fahişelikten farksız” deyince Ahu Tuğba Cemil Çiçek’in temizlik istediğini belirterek “O halde bir önerim var, Hitler gibi herkesi sabun yapsın. Ancak ona hatırlatmakta büyük yarar var. Hayvanlarla cinsel ilişki kuranları unutmasın. Bunların nedenini bir düşünsün,” demiş.

 

Aşağıda ise gene Geçmiş Gazete‘den, feminizmin dört atlısı İbrahim Tatlıses, Kadir İnanır, Yaşar Alptekin ve Emrah’ın hayallerindeki kadını anlattıkları harika bir haber var.

 

 

 

 

Bir de kafalarını kavanoz gibi yanyana tatlı tatlı dizmemişler mi? Şöyle diyorlar:

 

Kadir İnanır “Mesleğime katlanmalı” Ben hayallerimdeki kadını bulduğumu sanmıştım. Ama bu ilişki de noktalandığına göre demek ki yanılmışım. Ben sanatçıyım. Doğal olarak da benimle ilgili dedikodular çıkacak. Benim kadınım, mesleğimin cilvelerine karşı dayanıklı olmalı ve buna katlanmalı. Uzun boylu, çekici, neşeli, hayat dolu ve kendinden emin tipler beni cezbeder.

 

İbrahim Tatlıses “İlle de esmer” Ben bütün kadınları sever, saygı duyarım. Aslında kadına el kaldırmaktan hoşlanmam. Ama hak eden olursa kendimi tutamam. Bu yüzden de asi, dik başlı kadınlardan hiç hoşlanmam. Benim kadınım uysal olmalı, dediğimden dışarı çıkmamalı. Fizik konusuna gelince pek ayırım yapmam ama genellikle esmerler daha ağır basıyor…”

 

Emrah “Yeşil gözlü kumral” Eğer bir gün evlenirsem, bu kesinlikle sanat dünyasından olmayacaktır. Benim şimdi, tabii ki ufak tefek çapkınlıklarım oluyor. Ama uzun süreli bir ilişkiye girsem, kadında önemli şeyler ararım. Öncelikle dürüst, iyi niyetli ve neşeli olmasını isterim. Fizik olarak da her zaman kumral tipleri tercih etmişimdir. Hele bir de renkli gözlü olursa…

 

Yaşar Alptekin “Her zaman olgun kadın” Tecrübesiz toy kızlardan pek hoşlanmam. Çünkü çabuk aşık olup, çabuk bıkabilirler. Bu yüzden her zaman olgun bayanlar dikkatimi çekmiştir. Daha mantıklı, daha düşüncelidirler. Ayrıca, birlikte olduğu erkeğe gereğinden fazla değer verir ve erkekliğini ona yeterince hissettirirler. Olgun ve kültürlü kadınlar her zaman tercihimdir.”

 

Emrah’ın “Hele bir de renkli gözlü olursa…” derkenki ifadesini sizin için büyüttüm, cüzdanınıza koyarsınız:

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Cumhuriyet, Frengi ve Cinsellik
Öldüren Saç Boyası: Sarışın Bomba Jean Harlow’un Kısa Yaşamı
Kartpostallarda Kalan Kozmopolit İzmir

Pin It on Pinterest