Kaynağını ve tarihini bulamadığım, Facebook'ta rastladığım bu haber, sarışın karıdan boşanmanın ve çirkin Japon heykeltıraşla çılgınlar gibi sevişmenin pek de iyi bir karar olmadığının altını çiziyor.

TARİH

“Japon Asıllı Dünya Çirkini”

Ama daha komiği, neredeyse birazcık da şaşırıyor Lennon’a. Güzelim sarışını bırakmak istemesini anlayamıyor, devamlı “Emin misin abi? Bak dostun olarak dürüst konuşayım, senin Japon pek sarışın değil, yenge sarışındı,” diyor. Eve dönerken de usul usul kendi kendine söyleniyor: “Yenge de bayağı sarışındı hani.”
YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Frida Kahlo’nun Diego Rivera’ya Yazdığı Aşk Mektupları
Reşat Ekrem’den İstanbul Çocuk Portreleri
Kralın Kutsal Dokunuşu ve Aşı Karşıtlığı

Pin It on Pinterest