Çin'in başkenti Pekin'de 26 katlı bir apartmanın tepesine kondurulan 1000 metrekarelik kaya-villa, şehir mimarisinde mağara akımının öncülüğünü yapıyor

ECİNNİLİK

Apartman Toplantıları Artık Size Özel Apartman Mağarasında

rock villa

 

 

Çin’in başkenti Pekin’de 26 katlı bir apartmanın tepesine kondurulan 1000 metrekarelik kaya-villa, şehir mimarisinde mağara akımının öncülüğünü yapıyor. Apartman sakinleri aylık apartman toplantılarını bu çatı kanyonunda yapmak istese de, oraya toplanmaları sonucu tüm apartmanın çökebileceğinden endişe ediyorlar. Mağaranın sahibi emekli askeri doktor Zhang Biqing, sahte kayalardan inşa edilmiş olan villasını esasen kara iklimine karşı bir kalkan niyetine yaptırdığını söylemiş. Yazın çok güneş alan apartmanı güneşten ve kışın da soğuktan koruyormuş. Sizce de bir dahaki seçimlerde apartman yöneticisi olmayı haketmiyor mu? Tüm kriterlere de uyuyor.

 

Sadece şehir mimarisine değil, apartman güvenliğine de yepyeni bir boyut kazandıran Zhang Biqing’i kutluyoruz. Bir sonraki adımında doğal hayatı koruma adına, birkaç nesli tükenmeye yakın hayvanı da mağarasına alması için buradan kendisine çağrı yapıyoruz.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YHer Gün Yeniden Kurduğumuz Bir Şehrin, Bir Dünyanın Yerlisi Olmak
Her Gün Yeniden Kurduğumuz Bir Şehrin, Bir Dünyanın Yerlisi Olmak

Bu 25 Kasım’da hatıramıza, buluşmalarımızın ve hür bir geleceğin hayaline sarılıyorum.

TARİH

YJames Baldwin’le Tanıştığım O Gün
James Baldwin’le Tanıştığım O Gün

Beni geri çektiği o yer ve zaman, makulen umabileceğim tek şeyin aldığım her davette ancak hizmet etmek için orada olabileceğimi söylüyordu.

MEYDAN

YEvet, Polisi Lağvedelim
Evet, Polisi Lağvedelim

Çünkü reformlar işe yaramayacak.

MEYDAN

YBiraz Sakinleşebilir Miyiz?
Biraz Sakinleşebilir Miyiz?

İnsanlar genelde beni felaket tellalı gibi görüyor, bana kızıyorlar. Felaket tellalı değilim ben. Eğer bakmazsan, değiştiremezsin. Gözünün içine bakacaksın.

Bir de bunlar var

Bedenimle randevum
2017 Burçlara Göre Sevişme Rehberiniz
Türk Mutfağında Kadife ve İnci Devri

Pin It on Pinterest