Peki nasıl gayri tabii bir durum meydana gelmiştir ki, 30 yaşında bekar kadın sayısında her geçen gün artış gözlemlenmektedir? Bu kadına ne olacaktır?

ECİNNİLİK

30 Yaşında Bekar Kadın

 

Bu yazımda sizlere doğada meydana gelen tatsız bir anomaliden bahsetmek istiyorum. Biyolojik saati itibariyle, varlığının temel sebebi evlenmek, aile kurmak ve elbette yavrulamak olan kadınlar, giderek bu işlevlerini yerine getiremez oldular. Bilim, toplumdaki çöküşün ve şiddete itilen masum erkeklerin sebebi olan bu cins dişilere; “30 yaşında hala bekar kadın” diyor.

 

Peki nasıl gayri tabii bir durum meydana gelmiştir ki, 30 yaşında bekar kadın sayısında her geçen gün artış gözlemlenmektedir? Dahası bu kadına şimdi ne olacaktır? Hiçbir erkek tarafından evlenilecek kadın olarak seçilmemiş bulunmanın kara lekesiyle, daha ne kadar yaşamaya devam edebilecektir? Böylesi bir yaşama, yaşam demek mümkün müdür? Bu aptal kadın, üç beş sene içinde tedavülden kalkacağını, her yerinin pörsüyeceğini, iğrenç bir yalnızlık içinde çüreyeceğini daha ne kadar bilmemezlikten gelebilecektir? Kişisel aymazlığını bir yana bırakalım, bu kadın TOPLUMUN TIKANMIŞ GİDERİ olduğunun farkında değil midir?

 

İşte bu yazımızda, tüm bu soruların cevaplarını iredeleyecek, inceleyecek ve inildeyeceğiz.

 

Işınlanmayı dahi icat etsen, yine de “evde kalmış” olacasın!

 

İnsan tabiatı gereği şişko veya gevrek olabilir, bu da bir kocaya kapağı atmasını zorlaştırabilir. Doğuştan fingirdek olup namus azlığı yüzünden alınmamış olanları bir kenara bırakırsak, bu kadınların sayısı, toplumu tehdit edecek kadar fazla değildir. Zaten günün sonunda birilerinin evde kalıp, hasta analara ve sokak kedilerine bakması gerektiğinden, şişko ve gevrekleri bir kenara ayırmakta sakınca görmüyorum.

 

Bizleri esas kaygılandırması gerekense, doğal görevinden kaçarak, hatta onu müdanasızca reddederek, kariyer peşinde koşan ve bir kocaya eş olmanın tatlı sedasını tatmayan kadınlarımızdır. Onlara acımak ve yaşayışlarındaki kepazeliği ayıplamak çok olağan olsa da, kendimizi tutalım ve bu bacılarımızı önce insaniyet namına uyaralım.

 

Ey, evlilik şerbetini içmeyen sözde özgür kadın, tabiatın doğal dengesini inkara daha ne kadar devam edeceksin? Bilmez misin ki, kansere çare de bulsan, ışınlanmayı da icat etsen yine de “evde kalmış” olacaksın. Bir gün karşımıza çıkıp “Zaman yolculuğunu keşfettim ve 2450 yılından geliyorum. Dünyayı şimdi kadınlar yönetiyor.” açıklasan bile, sana dönüp “Ah zavallı, hiçbir erkeğin lutfuna nail olamayan baht yoksunu!” diyecek, yüzlerimizi ellerimizle kapatıp bu aciz görüntüye daha fazla dayanamayacağımızı belli edeceğiz.

 

Kadın çalışmayarak ekonomiye 2 kat destek oluyor!

 

Tüm kainatta kabul edilmiş beşeri gerçekler gösteriyor ki, erken yaşlarda evlenen kadınlar, evde bedavaya çalışarak ve zaten muaffakiyet imkanları sınırlı iş hayatında, erkeklere yer açarak ekonomiye çifte destek veriyorlar. İşsizliğin artmasına sebep olan ve iş hayatında yer işgal eden kadınların, evde oturup 3 çocuk doğurdukları takdirde, ülkeleri iflastan kurataracağını sadece bilim değil, saygın ülke liderleri de belirtiyor. Yapılan çocuk sayısı arttıkça yaşam kalitesi ve toplumda onlayn olma zamanı asgariye inen kadınlar, sosyal hayatı gerçek sahiplerine, yani er kişilere bırakıyorlar. Bu sayede toplumsal refah yine sadece erkekler arasında paylaşıldığından, doğal olarak artıyor.

 

Modern bilime inandığını idda eden, fakat sadece modern dünyanın ahlaksızlığına kapılan bu kadınlar, gerçeklere nasıl kulak tıkıyorlar, işte burası tam bir muamma. Fakat kendilerini “Geziyorum, tozuyorum, gönlümün istediğiyle cinsi münasebete varan ilişkiler yaşıyorum!!?!” şeklindeki savunuşları bile, bize gerçeklerin soğuk şamarını nasıl da hakkettiklerini gösteriyor.

 

Dayak arsızlığında son nokta!

 

Modası geçen özgür kız şarkısını dillerine dolayan bir kısım pejmudeler, gerek sevgililerinden, gerekse sokaktaki adamlardan, normalde sıcak bir aile ortamında, güven içinde temin etmeleri gereken “şiddeti” arıyorlar. Buldukları zaman bile tatmin olamayıp, “Yok efendim bizi dövüyorlar, taciz ediyorlar, en olmadı öldürüyorlar!” şeklinde şikayetlerde bulunarak, içlerinde bulundukları toplumu huzursuzluğa sürüklüyorlar.

 

Şimdi bu yüce toplumdan aldığım adalet bilinciyle soruyorum; sizce de bu gidişata dur demenin zamanı gelmedi mi?

 

Gidişata Çareler:

 

–    Koca bulma çalışmalarınıza okul öncesi eğitimde başlayın. Sübyanlığın gelin olmaya engel teşgil etmediği bu güzel coğrafyanın olanaklarından faydalanmayı bilin.
–    Eğitim hayatınızı mümkün olduğunca kısa tutun. Uzatılan eğitimlerin kadını şişko ve gevrekleştirdiğini, yetmezmiş gibi ahlak seviyesini hızla aşağı çektiğini unutmayın.
–    Çalışmayı ve para kazanmayı hemen bırakın. Çaresizlik sizi sürratle gelinliğe yaklaştıracaktır.
–    Anne, hala ve diğer hısım akraba teyzelerin yol göstericiliğine güvenin, hatta konuyu doğrudan onlara emanet edin. Şüphesiz ki, bu işin peşini siz geredeğe girene dek bırakmayacaklar.
–    Bu kadar evlilik programı boşuna yapılmıyor olamaz. Amca, dede demeyin, erkeklerin çok ileri yaşlarına dek çocuk sahibi olabildiklerini ve çocuğa bakacak kadar hayatta kalmamanın onların görevi olmadığını zaten biliyorsunuz.
–    Tecavüze uğramak yoluyla evlenmek ülkemizde giderek artan basiretli bir uygulama. Beyaz gelinliğinize kavuşana kadar öldürülmemeye özen gösterin.
–    30 yaşına evli giremiyorsanız, 29 sonlarında kendi kendinizi infilak ettirmek suretiyle yok olmayı deneyebilirsiniz.

 

Görsel Kaynak

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YGüzel Değil Ama Sempatik: Bir Kadının Stand-Up’çı Olarak Portresi
Güzel Değil Ama Sempatik: Bir Kadının Stand-Up’çı Olarak Portresi

Pek çok insan bana “Sahneye çıkacak egoyu nerden buldun? Rezil olurum diye hiç korkmadın mı?” minvalinde sorular yöneltti. “Sabahları çift yumurtayı sütle karıştırıp, aynadaki aksimden makas alıyorum; çünkü ben buna değerim” tarzı cevaplar vermiş olsam da, işin gerçeği çok saçma.

KÜLTÜR

YAğzından mı Öpmüş?
Ağzından mı Öpmüş?

Türkiye’nin en “tüm değerlerimize derinden bağlı” ailesine yaptığınızı beğendiniz mi?

ECİNNİLİK

YKızlar Komik Olmaz Ki
Kızlar Komik Olmaz Ki

Kadınların ne olması ve ne olmaması gerektiği konusunda erkekler tarafından üretilen vecizelere bayılırım.

 • gercekbu

  Çok eminim ki, yukarıdaki yazıyı yazan bayan da şimdi önüne Kıvanç Tatlıtuğ, George Clooney veya Ali Koç çıksa ve evlenme teklif etse, ağzından salyalar saçarak en yakın nikah dairesine gidip imzayı basar…. :)

  • Çağla Özbek

 • 5h4rfl1

  otuz yaşına gelip utanmadan bekar gezen ve bu yetmezmiş gibi haliyle övünüp benim hayatım karışmayın diye dolanan kadın! utanmadan toplumun ona bakışı hakkında ironik yazılar yazıyorsun, görsel ekleyip internet sitelerinde yayınlıyorsun. tüüü sana. allah cezanı verecek. istediğin kadar debelen, bayan olmanın dayanılmaz hafifliğini sana (bu isimde bir sitede dahi) hatırlatacak biri çıkacak (çıktı da). istediğin kadar uğraş, karşına kim çıkarsa evlenip evlenmeyeceğine dair yorum yapılacak. senin birey olman kimseler tarafından kabul görmeyecek, güçlü ve haklı oluşun insanları saçmalatacak. ağızdan salyalar saçmalı fantaziler kurulacak. kısacası çok oluyorsun, lütfen öl.

 • Oşu Bubu

  ya gercekbu yaa! kalbimin tam ortasına bastın!
  aslında 5H sitesi bu yüzden var. Hafif meşrep, tutkulu muhalif Bihterler olarak aslında istediğmiz bu halimizden etkilenecek, yatakta bunu güzel bir fantaziye dönüştürmeyi bilecek (kimin patron olduğunu gösterecek) zengin, karizmatik, egzantirik, sanatsal ve hafif entel dantel aktivitelerden hoşalanan kuvvetli erkekler bulmak. ve mümkünse ünlü olsunlar evet. egomuza bu yakışır. henüz böyle bir teklif gelmedi. yalnız ümitliyiz biz. sonumuz New York’ta Sonbahar filmindeki winona gibi olmayacak.
  o vakit geldiğinde, gönlümün dehlizlerinin şahidi olduğun gibi nikah şahidim de sen olacaksın.

  • Murat

   Bence uçuyorsun hayal aleminde toparla kendini geç kalmış değilsin

 • Deniz Özturhan

  salyalar saçarak evlendiler!
  30 yaşının üstünde bekar bayan açıkladı: kıvanç’a, ali koç’a gerek yok. numan tahsildaroğlu gelsin, şuracıkta varayım.

 • Deniz Özturhan

  @Oşu Bubu nivyork sonbaharına karışarak uçuşan duvağını şimdiden seçebiliyorum. sadece şahidin değil, ceylan derisi stilettonun (böyle bir şey var mı, gerçekten bilmiyorum) altında yazan ilk isim de ben olacağım.
  -ama silik.-

 • tenarha

  yazınızı çok naif buldum. çoluğa çocuğa kötü örnek olan bu kişilerin tecrit edilmesi gerekliliği su götürmez. hala bu, aslında kişi bile demeye dilimin varmadığı kadın bozuntularını kurtarma peşindesiniz, kıvançtasınız, corçtasınız, yazıklar olsun.

  • Çağla Özbek

   Öyle demeyin Madam Küri radyumu corçsuzluktan bulmadı mı? Corç iyi güne kalmaz.

 • ceren terziyan

  Nail Tahsildaroğlugillerden mi o da.Şuracıkta sattın bizi,töremiyesin Deniz :)

 • Deniz Özturhan

  @çağla özbek madam küri kocasını da belaya sürükleyenlerden diye biliyorum. kanser etmiş adamı ama bilimle.

  @ceren terziyan benim vakam ümitsiz bacım. siz yola bensiz devam edin. tünelin ucundaki beyaz ışığı seçebiliyorum. tek taş mı o?

 • Ece ben

  laf anlatınca anlaşılamamayı anlamıyodum ben. yani anlatırsak anlarlar sanıyodum. ay hiç anlamıyolarmış demek ki.

 • http://aaa ahmet

  seni sevyorum

 • a.nil

  özellikle bir üstteki yorumla başka bir evrene ışınlandım. bu sayfayı print screen yapıp odama poster diye asacağım. şu anki hislerim asla kaybolmamalı!

 • Deniz Özturhan

  @ahmet – spam dahi olsan, ben de seni canısı.

 • Deniz Özturhan

  @a.nil – seviyosa seviyo çocuk, hem belki iyi biri? (ürkütme bacım, ürkütmeee)

  • Çağla Özbek

   Ah Canım Ahmet olmasın sakın? O da samimi çocuktu

 • BKB

  Adam haklı… Biz kim oluyoruz ki zengin ve yakışıklı veya sadece zengin veya sadece ayparçası bir dalyan adamın ( gerçi vasıf sadece bedeni veya ruhi özellikler olup da kariyeri parası olmayan bir herifin himayesine sığınmak da akıllı işini bilen kadının değil de aşk kadını olup hafifmeşrep şahsiyetlerin yapacağı şey) evlenme talebini reddediyoruz. Neticede her arz kendi talebini yarattığından bu kişilere hayır denme olasılığı yok. Yeter ki piyasaya “malını” sürsün. Çiftini seçenin dişi olduğu doğa kanunu dünya mahkemesince oybirliğiyle iptal edilmiş. Hepimiz masallarla büyüdük ve ne yaparsak yapalım derdimiz tasamız hayalimiz ve hatta varoluş amacımız beline kırmızı kurdela bağlanmış kabarık tüllü bir gelinlik ve şanımızın yürüdüğü telli duvak.

 • Numan Tahsildaroğlu

  Deniz Hanım,

  8 Mart 2014 Cumartesi 13:30 Şişli Evlendirme Dairesi Nikah Salonu

 • Olida

  29da evlendim 30a kalmıyım diye keşke 40ı bekleseydim :(( çok dertliyim bacılar… Yaptığım mühendislik hesabı tutmadı boşuna okumuşum. Sevgiliyken bu adam bir behlül edasındayken her açıdan ;)) şimdi adnan bey formunda. Özet boşanıcaam bennnnnn…

 • Drs Gnc

  Boş …. okuyup zaman geçirerek 40 i bile bulurlar .. pardon da kadin erkek degil de ortak bi konu ile fikirleriniz varmi acayip merak konusu ….

Bir de bunlar var

8 Mart Çökeltisi: Aristo Bey N’apıyorsunuz?
Çevreye Verdiğimiz Rahatsızlıktan Dolayı Özür Mü Dileyelim?
Frida Kahlo & Chavela Vargas

Send this to friend