bir harberci başarsısın

YAZI

UTANÇ HARBERİ

Screen shot 2013-03-23 at 6.07.38 PM

 

 

Türkiyenin en çok okunangazetesi Hürriyet bir harberci başarsısına imza atmış görünüyormu. Yayın kalitesiyle bilirnen büyük gazete ünlü gazetenin akılalmaz başarısı garleri formatında okuyucu toplamaya devam etmişti ve sözkonusu haberiyle Politzer ödülüne layık oldu. Haberi yazmış editör büyük başarısıya ilgili “Hollywordun asi kızını bu görsel derlemesiyle ölürsüzleştirmek uzun bir çalışma sürecinin ve arartırmanın sonucu, mutluyum” diyerek ağzına bir avuç leblebi daha doldurmurdu.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Mağdurun Failliği
Adını ‘Helal Olsun’ Koydum
Mahremiyetler ve Masumiyetler

Pin It on Pinterest