Ünlüyseniz içiniz rahat olsun, bir cep saati alıp basın imzayı.

KÜLTÜR

Timing Açısı

Sibel Can ve Hakan Ural’ın 1990 tarihli bu röportajına garip bir gerginlik hakim, devlet tarafından zorla yaptırılmış ünlü evliliği propogandası gibi. (Bu arada Hakan Ural, evliliklerinde timing dışında hiçbir sorunla karşılaşmadıklarını belirtiyor, yani ünlüyseniz içiniz rahat olsun, bir cep saati alıp basın imzayı) Nilgün Belgün’ün sahne çalışmalarından sonra Sibel Can’a hemen ev işlerini nasıl yaptığını sormasından mı, Sibel Can’ın “Hakan sanatçı olduğu için kıyafetime, makyajıma her şeyime yardım ediyor” demesinden mi… Ortam bir garip. Bu güzel sohbet için üçüne de çok teşekkür ederiz. (Dönüp sehpaya bakıyor)

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Kadın Mimarlar IV: Denise Scott Brown ve Seremoniler
Zabıtaya Uygulamalı Biber Gazı Eğitimi (Sıkarak)
Şantiyeden sahneye, oradan kürsüye

Pin It on Pinterest