Güney Afrikalı sporcudan göz yaşartan sportmenlik...

YAZI

Paralimpik Atlet Oscar Pistorius Kızarkadaşını Öldürmüş (Olabilir)

Hepimize bir Sevgililer Günü hediyesi: Londra Olimpiyatları’nda yarışan ilk paralimpik atlet olan Güney Afrikalı sporcu Oscar Pistorius, 14 Şubat’ta kız arkadaşı model Reeva Steenkamp’ı öldürdüğü suçlamasıyla tutuklandı. Polis, Pistorius’un tutuklanmasından sonra yaptığı açıklamada son bir sene içinde Pistorius ve Steenkamp’ın paylaştığı eve “domestik şiddet” şikayetleriyle defalarca geldiklerini ve Steenkamp’ın dört yerinden aldığı silah yaralarıyla öldüğünü belirtmiş.

 

Pistorius ve Steenkamp 2011’de bir davette

 

 

Fibula kemikleri olmadan doğan ve bacakları bebekken ampute edilen 26 yaşındaki Pistorius, protez bacaklarıyla yarışarak Eylül’deki paralimpik yarışlarından altın madalyayla dönmüştü. Ülkesinin gururu Pistorius’un evinde silah bulundurmasının Güney Afrika’daki yüksek suç oranı yüzünden olduğu belirtilirken, kız arkadaşını hırsız zannederek öldürmüş olabileceği de zayıf bir ihtimal olarak sunuluyor. Cinayeti çevreleyen durum henüz tam olarak bilinmiyor.

 

Şimdilik bilgiler bu kadar, olaydaki gelişmeleri takip edeceğiz. 14 Şubat’tan bir gün önce Twitter’ına “Sevgilinize nasıl bir sürpriz hazırlıyorsunuz?” yazan Steenkamp, Sevgililer Günü’nü erkek arkadaşı tarafından öldürülerek geçirdi. Ee, sizinki nasıldı?

 

 

Kaynak 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Erkek Kardeşsiz Kızlar Korosu
Yaman Yalnızlık
Bir Gün Hepimiz CEO Olacağız

Pin It on Pinterest