Herkese benden gül —’—@ ama kız çocuklarına yok, çünkü kuduruyorlar sonra.

KÜLTÜR

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan SMS Yağmuru

Radikal’in haberi şöyle, vurgular benden:

 

Milli Eğitim Bakanlığı 16 Eylül’de başlayacak yeni eğitim-öğretim yılı öncesi bazı konuları hatırlatmak için velilere SMS gönderdi. Posta gazetesinin haberine göre, SMS’te e-okul sistemi gibi yararlı bilgilerin yanı sıra şu uyarı yer aldı: “Anne-baba’nın kontrol çabaları erkeklerin problemli davranış göstermelerine neden olur. Kızlarda ise problemli davranışlar azalır.

 

Mesajı alan velilerin, “Kızını dövmeyen dizini döver zihniyeti” olarak değerlendirerek bakanlığa tepki gösterdiği belirtiliyor. 

 

Posta’nın ipiyle kuyuya inmek gibi olmasın da… Daha önce duymadığımız şey değil. Aynı tavrın benzeri koskoca reşit yaşta kadın üniversite öğrencilerine devlet yurtlarında da yaşatılıyor.

 

Tam metinde ne yazıyor acaba, mesajı alan veliler paylaşabilirler mi? Ama böyle bişey olamaz di mi? Milli Eğitim Bakanlığı velileri kısa mesajla motive ediyor olamaz di mi?

 

 

meb

 

 

Herkese benden gül —‘—@ ama kız çocuklarına yok, çünkü kuduruyolar sonra.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Göçmen Olmanın Binbir Hali: Amina’nın Hikayesi
Bu Yollar Kimlere Çıkar?
Oyun, Mücadele, Cüret, Set ve Maç!

Pin It on Pinterest