Söz konusu korona virüsü olunca bir anda cami olan Avrupa temsili

ECİNNİLİK

Mevzu Koronaysa Avrupa Bir Camidir

Trump’ın Avrupa uçuşlarına 30 günlük yasak koymasını manşete alan New York Times gazetesi, Avrupa’yı Taksim’de inşaat halinde olan cami ile temsil etmeye karar verdi. Çünkü korona virüsünü Eyfel Kulesiyle, Sistine Şapeliyle, Big Ben’le, Sagrada Familia ile, hadi hepsini geçtik PİSA KULESİYLE resmedecek hali yoktu değil mi? Virüslü bir kilise hayal edebiliyor musunuz siz? Meğersem Avrupalı sayılmanın, Avrupa’nın camiyle temsil edilmesinin yolu buymuş. Bunca sene inat, müzakere, çatışmaya harcanan efor boşaymış. Bir virüs yaysak yetiyormuş Avrupalı olmaya ve dahası Avrupa’nın bir camiyle temsil edilmesine. Ama herhangi bir cami değil tabii. Sultanahmet veya Selimiye değil. Kırmızı elma Taksim meydanının girişine dikilen, meydanımızı bir cami avlusuna çevirmeye çalışan, 8 Mart gece yürüyüşümüzü yasaklatan, barikatlarla çeviren cami.

 

NYTIMES sana bir ÇÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜŞŞŞŞ çekeriz…. Çekeriz ama kursağamızda kalır çünkü mevzu ırkçılık olduğunda, Türkiyemiz hiçbir zaman geri kalmaz, “ben daha uzağa, daha da uzağa, Uzak Doğu’ya kadar işerim” demek için muhakkak birini görevlendirir. Türkiye’e TUS rekortmeni (o da artık neyse) Doç. Dr. Oytun Erbaş’ın salgınla ilgili umut veren açıklamalarını dinlediniz mi?

 

Doç. Dr. OyTUS Erbaş haklı, bilim insanlarının “sarı ırk, kısa boylu insanlar” ifadesini kullandığı bir ülkede, genimizden başka tutunabileceğimiz neyimiz var? Geninize güvenin arkadaşlar. Geninize sıkı sıkı sarılın. “İyi ki sarı değilsin” diye öpün onu.

 

Korona günlerinde herkese bol bol sağlık, hijyen, sabır ve şans diliyoruz.

 

Bir de bunlar var

Günün H A Y I R ı
Evden Çalışıyorum
Kimsenin İlgisini Çekmeyecek Sıradan Doğum Hikayem (Ya da sezaryen oldum ve çok mutluyum)

Pin It on Pinterest