Anti-hetero yaşam hikayelerinin ve hayallerinin kaydı.

MEYDAN

Lezbiyen Biseksüel Feministler Sözlü Tarih Projesine Çağırıyor

Lezbiyen Biseksüel Feministler sözlü tarih projesi başlatıyor. LezBiDüş ekibi farklı kesimlerden lezbiyen ve biseksüel kadınlarla görüşmeler yaparak dev gündemlerin yanıbaşında akıp giden hayat hikayelerini derleyecek. Ekip sözlü tarih projesinin amacını şöyle açıklıyor:

 

Kişilerin anti-hetero yaşam hikayelerini ve hayallerini, sınırlarını kendilerinin belirlediği bir şekilde kayıt altına almak istiyoruz. Amacımız hayatlarımızın görünmezliğe itildiği bir dünyada dertlerimizin, hayallerimizin, arzularımızın yok sayılmasına izin vermeden ütopyamızı konuşmak.

 

Siz de deneyimlerinizi LezBiFem’le paylaşmak isterseniz adınızla ya da mahlasınızla sözlü tarih projesine katılabilirsiniz. Görüşme sırasında alınacak ses kaydınız, metin haline getirildikten sonra size ulaştırılacak ve ancak onay vermeniz halinde projeye dahil edilecek.

 

Peki ama bu biriken tarih sonunda ne olacak diye soruyorsanız, işin orası henüz net değil. “Biriktirdiğimiz hikayeleri nasıl paylaşacağımızı (kitap, sergi vb.) süreç içerisinde belirlemeye karar verdik” diyen ekip kervan yolda düzülürcü yaklaşımıyla sizin de önerilerinize, acayip fikirlerinize açık. Hikayenizi paylaşıp geriye çekilmiyorsunuz yani, hikayenizin neyin parçası olmasını istediğinize de yön verebiliyorsunuz, dilerseniz tabi.

 

Sözlü tarih projesine katılmak ya da projeyle ilgili bilgi almak isteyenler için, ekibin blogu şurada, facebook sayfası da burada.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YAmber Heard-Johnny Depp Davası Bir Kadın Düşmanlığı Orjisiydi
Amber Heard-Johnny Depp Davası Bir Kadın Düşmanlığı Orjisiydi

İstismar iddiasında bulunan kadınlara ne olur? Halkın önünde teşhir edilirler, profesyonel olarak kara listeye alınırlar, sosyal olarak dışlanırlar, sosyal medyada durmadan alay edilirler ve dava edilirler.

MEYDAN

YS.T.A.R. Manifesto
S.T.A.R. Manifesto

Sokak Travestileri Hareketi Devrimcileri 1970'ten sesleniyor.

KÜLTÜR

YSon Kadın Bükücü: Aka Kubi
Son Kadın Bükücü: Aka Kubi

Ataaaa! Erkill! Hızlı uçmayın, pelerininiz kırışacak çocuğum!

Bir de bunlar var

Kızlı Erkekli Yaşıyoruz da Orgazm mı Oluyoruz Sanki Sayın Başkanım?
Arkanı Kolluyorum!
Saraybosna’yı İyileştiren Kadınlar

Pin It on Pinterest