Fransız Vogue'u, Daria Werbowy, Kate Moss ve Lara Stone'un elmacık kemiği konusunda insanlık dersi verdiği üç adet kapakla kış mevsimine merhaba demiş.

KÜLTÜR

Kış Kış Cinler Kış Kış

Galaksinin en kötü yazı başlığıyla karşınızdayım! Seneler boyu çeviri moda dergisi laf oyunlarına maruz kalmak bende böyle hazin bir etki yarattı, dergi kapağı görür görmez kafam felaket başlıklar biriminde çalışmaya başlıyor. (Jean çarpması! Çantada keklik! …Topuk pası?) Ama Eylül 2012 itibarıyle, kış sezonu da gelmiştir! Karga siyahları dolaptan çıksın!

 

Fransız Vogue’u, Daria Werbowy, Kate Moss ve Lara Stone’un elmacık kemiği konusunda insanlık dersi verdiği üç adet kapakla kış mevsimine merhaba demiş.

 

 

Valla ne yalan söyleyeyim, bunları rafta görünce kaşım gözüm oynadı, halısaha delikanlısı gibi “Kızlar selam,” oldum. Ama inanılmaz olmamış mı? Üzerine Eylül ayının temasını da siyah olarak seçmişler mi? Aşağıdaki fotoğrafları da ara sıra Photoshop’a fazla abanmakla suçladığım Mert & Marcus çekmiş mi?

 

(“BİZE ANKETÖR GİBİ SORU SORUP DURMA DOĞRU DÜZGÜN YAZ ŞUNU”)

 

(“Ama kıyafet üzerine yazmak hakikaten de çok zor!”)

 

(“O zaman Yıldo’yu örnek al:

 )

 

….

 

Başlayalım bari:

 

 

 

 

 

 

Beni sorarsanız sabahtan beri dördüncü fotoğraftaki başlığı makarna, iplik ve uhuyla evde yapmaya çalıştığımdan biraz yorgunum. Ayrıca sol elim yanlışlıkla kanepeye yapıştı, bunlarıda yeğenime yazdırıyorum. Dahi anlamında de ayrı yazılır. Hayır öyle değil geriye gidip düzelteceksin.

 

 

 

 

 

(Yıldo görseli için Zeynep Tarkan’a teşekkürler)

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Altın Cüce Geliyor
Vasistaslara Bakmak: Trapezci Kızla Annesi
47 Ayın Sultanı: Yaz Olimpiyatları ve Kadınlar Futbol Turnuvası

Pin It on Pinterest