Kibar kibar hayatımıza pislemenizi onaylamıyorsak bir SMS ücreti karşılığında ONAYLAMIYORUM yazıp 7777'e gönderebiliyor muyuz?

MEYDAN

Hayat Öldürünce Güzel

Erkek şiddetine hizmette öncülüğe oynayan Turkcell’in yeni hizmeti Yolda Takip’le ‘Peşine adam takarım’lar, ‘Benden habersiz dışarı çıkamazsın’lar, ‘Bir daha o çocukla buluşursan bacaklarını kırarım’lar tarih oluyor. Artık eşlerimizi, çocuklarımızı, çalışanlarımızı adım adım takip etmek; nerede olduklarını onlara sorma zahmetine katlanmadan öğrenmek; endişe, merak ve sevgi adı altında bütün hayatlarını kontrol etmek için tek tuşa basmak yeterli. Tek yapmanız gereken takip etmek istediğiniz kişinin telefonunu Turkcell’e göndermek ve onay vermesini beklemek.

 

Özel hayatınızın gizliliğinin göz göre göre ihlal edilmesine ONAY vermek istemiyor musunuz? Çok yakında HAYIR yazıp 7777’ye gönderdiğinizde ‘Aaa yoksa yalan mı söylüyorsunuz ;)’ mesajı bir SMS ücreti karşılığında cebinize gelebilir. Kişisel ilişkilerimizi güvensizlik, baskı ve kontrol üzerinden yürütmemek, kendiliğinden sahip olduğumuz, vazgeçilmez ve doğal bir hakkımız değil de başkalarıyla müzakere etmemiz gereken bir seçenek olarak görüldüğü sürece tek sınır şirketlerin hayal gücü nasılsa. Erkekler ve kadınlar, ebeveynler ve çocuklar, işveren ve çalışan arasındaki eşitsizlik ve bunun cinayete, işkenceye, hapsetmeye varan sonuçları ortada dururken onay ve rızadan bahsedilemeyeceğini görmek istemeyen Turkcell’in protesto için yolladığım mesaja kopyala-yapıştır verdiği cevap şöyle:

 

‘Turkcell Yolda Takip Servisi yolculuğu boyunca yakınlarınızın nerede olduğunu otomatik SMS’lerle bildiren bir Turkcell servisidir. Takip edilecek numara, onay verdiği zaman servis kullanılmaya başlanır. Müşterilerimizin her türlü görüş ve önerileri bizim için çok değerlidir. Olumlu veya olumsuz eleştirilerinizi kendimizi geliştirme fırsatı olarak görüyoruz. Önerilerinizi ve beklentilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.’

 

Kibar kibar hayatımıza pislemenizi onaylamıyorsak ONAYLAMIYORUM yazıp 7777’e gönderebiliyor muyuz?

 

Sizi izliyoruz.

 

 

Not: Siz de görüşlerinizi bu adresten Turkcell’e bildirebilirsiniz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YSMS’leriniz Google’ın Yasaklı Kelimeler Listesiyle Güvende
SMS’leriniz Google’ın Yasaklı Kelimeler Listesiyle Güvende

Android, büyük aşkım, gel birbirimizin kelimelerini tamamlayalım.

TARİH

YNezihe Muhiddin Hanım Ne Alemde?
Nezihe Muhiddin Hanım Ne Alemde?

Seçme ve seçilme hakkını kazanmamızın 79. yıldönümünde 1935 yılından bir Nezihe Muhiddin röportajı...

MEYDAN

YAraba Aldığım Gün Kadın Oldum
Araba Aldığım Gün Kadın Oldum

'Çok güzelsin yavrum' dedi. O güne kadar sadece sakattım. Araba alınca birden kadın olmuştum. Güldüm, teşekkür ettim.

MEYDAN

YKadının Adı Devletten Siliniyor: Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Kapanıyor mu?
Kadının Adı Devletten Siliniyor: Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Kapanıyor mu?

27 Kasım 2013 günü haber ajanslarının yayınladığı haberlere göre AKP hükümeti, Meclis'teki Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’nu (KEFEK) kapatıp, Aile ve Sosyal Politikalar Komisyonu’na dönüştürmek istiyor! Eşitiz basın açıklaması:

Bir de bunlar var

Arkanı Kolluyorum!
Alo!… Burası bir insan!…
Korku kuşağında bugün: HÜDA PAR’ın parti programı

Pin It on Pinterest