Facebook Twitter Gmail Shares   Radikal’in ana sayfasından merhabalar… ve FLAŞ HABER!   Telefonunuzun size zaten söyleyeceğini gazetenin ana sayfasından söylediler. Ama yooook, suçlusu sizsiniz. Metroda amca, teyze demeden hepinizin şeker ezerken yaşadığınız acı ve tatlı anları gözlemliyorum. En meşgul sandıklarımdan gece vakti apansız, ne olduğunu bilmediğim garip bir “Sercan yapış yapış oldu ve yardıma […]

KÜLTÜR

Dünyanın Kaderi Candy Crush’ın Tombul ve Kalleş Drajelerinde

Screen shot 2013-12-02 at 4.02.14 AM

 

Radikal’in ana sayfasından merhabalar… ve FLAŞ HABER!

 

Telefonunuzun size zaten söyleyeceğini gazetenin ana sayfasından söylediler. Ama yooook, suçlusu sizsiniz. Metroda amca, teyze demeden hepinizin şeker ezerken yaşadığınız acı ve tatlı anları gözlemliyorum. En meşgul sandıklarımdan gece vakti apansız, ne olduğunu bilmediğim garip bir “Sercan yapış yapış oldu ve yardıma ihtiyacı var, haydi bu aşamayı sen de patlat!” daveti alıyorum. Biliyorum, hepiniz oynuyorsunuz. Bu güncellemeyi ana sayfaya taşıyan sizin şeker patlatan suçlu parmaklarınız. BU TATLI GÜNAHIN İÇİNDE HEPİNİZ VARSINIZ. Habere ise tıkladım merak etmeyin, bu tarihi güncellemenin ne olduğunu öğrendim:

 

“Bu güncellemeyle birlikte yeni bölümler ve güçlendirme paketleri de kullanıcılara sunulmuş oldu. Cherry Chateau isimli yeni bölümle birlikte kullanıcılar artık Tiffi isimli şekerlemelerle oynuyor.”

 

Radikal sen neler diyorsun? Olay yerine muhabir yolladınız mı? O ne diyor? E hani Tiffi yoktu ve olmayacaktı? Hani Tiffi asla özür dilememekti?

 

İşte. Yenilik Tiffi’ymiş arkadaşlar. Umarım mutlusunuz. Kiraz Şatonuz gelmiş, içinde de tertemiz, sıfır Tiffi varmış. Hayırlısı olsun, yaradan Tiffi’yle kaderinizi bir etsin. HOŞGELDİN TIFFI!

 

Oynamaya başladığım an hayatımın Trainspotting’deki tuvalet sahnesine dönüşeceğini bildiğimden bugüne kadar Candy Crush’a dokunmamayı başardım. O parlak drajelere haram dedim yüz çevirdim. Belki asıl sinirim Radikal’e değil, beni mahvedeceğini bildiğim bir şeyi deliler gibi istememedir. Ama gene de şimdi hepinizi sabah mahmurluğunda hayatınızın jelly bean’ini beklerken bu Radikal haberini düşünmeye davet ediyorum. Sessizce telefonunuzun ekranına “Bir aplikasyon güncellemesinin… ulusal haber olmasına sebep oldum” demenizi istiyorum. Sonra o günah ekranındaki buğuyu silip, yüzünüze bir saniyeliğine bakıp iradenin yok oluşuna şahit olmanızı ve zamanınız tükenmeden bir limonu daha hiçliğe kaydırmanızı… (Tamam oyunda bir şey kaydırılmıyorsa da söylemeyin sakın, bilmek istemiyorum, Sims ilk çıktığında dört gün uyumamıştım şimdi hayatımı limona gömmek istemiyorum, duymuyorum, sizi duymuyorum, bu şekerli balo ve onun sahte yüzlerini bilmiyorum…)

 

SONUÇ OLARAK MÜJDE! Parmak kumarında gene şeker kazandı.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YRöportaj: Deodorantımız Bizi Öldürmeye Mi Çalışıyor?
Röportaj: Deodorantımız Bizi Öldürmeye Mi Çalışıyor?

Son zamanlarda davranışları öyle tuhaf ki... Sanki bir şeyler planlıyor gibi. Deodorantların bilinen ve bilinmeyen niyetlerini Aysu Uygur'a sordum.

ECİNNİLİK

YKız Patron Mitingi’ne Davetlisiniz
Kız Patron Mitingi’ne Davetlisiniz

Kız Patron Mitingi'nde olmayı ve almayı istediğiniz her şey var ancak orada ne bok yediğinize dair tek bir ipucu yok

Bir de bunlar var

Dava Adamıyla Sanal Flört: Varla Yok Arası bir Öykü
Külkedisi Kompleksi Mi? Ev Kadını Olma Özgürlüğü Mü?
Potanın Düşündürdükleri

Pin It on Pinterest