Facebook Twitter Gmail Shares   1999 merhaba, diziler raftan iniyor diye vurucu bir tahminde bulunmuşsun, müjde vermişsin. Bu delice iddianın doğru olabileceğine nasıl inandın? Tek gerçeğimiz diziler için nasıl böyle konuşursun? Firdevs Yöreoğlu’nun konuyla ilgili cevabı ise daha özlü oldu:       1999, belki iyi niyetli düşündün, öyle olmasını istedin… Bilemezdin. Raftan inmek bir […]

YAZI

Diziler Raftan İniyor

 

1999 merhaba, diziler raftan iniyor diye vurucu bir tahminde bulunmuşsun, müjde vermişsin. Bu delice iddianın doğru olabileceğine nasıl inandın? Tek gerçeğimiz diziler için nasıl böyle konuşursun? Firdevs Yöreoğlu’nun konuyla ilgili cevabı ise daha özlü oldu:

 

 

 

1999, belki iyi niyetli düşündün, öyle olmasını istedin… Bilemezdin. Raftan inmek bir yana ortalama dizinin üç saatlik bir epik maratona dönüşeceğini, bilemezdin. (Fakat Sevinç Erbulak’ın patlaması konusunda da ciddi miydin?) (Geçmiş olsun cnm)

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Matthew Goode
Sinemanın Ophelia’yla İmtihanı
Stjepan Hauser

Pin It on Pinterest