Çay yapma metaforuyla. Tane tane.

ECİNNİLİK

Cinsel İlişkide Rıza Mefhumu: Anlamak Hiç de O Kadar Zor Değil

 

Sekste rıza kavramını bir çay metaforuyla anlatan şu yazıdan Türkçe’ye çevrilmiştir.

 

 

Eğer hala anlamakta zorluk çekiyorsan, biriyle seks yapmaya çalıştığını değil, ona çay hazırladığını düşün.

 

“Çay ister misin?” diyorsun ve sana “Tabi ki! Harika olur! Teşekkür ederim!” diyorsa bil ki gerçekten çay içmek istiyor.

 

“Ya aslında emin değilim…” derse, ona çay hazırlayabilirsin ama aklında olsun, içmeyebilir ve eğer içmezse (burası önemli) ona çay içirmeye çalışma. Düşük bir çay içme ihtimali var diye çay yapma zahmetine girmiş olduğun için onu suçlayamazsın. Çay içmek istemediğini kabul etmek zorundasın. Çayı yapmış olman onu mutlaka o çayı içerken izleme hakkın olduğu anlamına gelmez.

 

“Hayır, teşekkür ederim” derse, çay yapma. O kadar. Çay yapma, ona içirme, içmek istemedi diye kızma. Anla işte çay istemiyor.

 

Sana, “Evet, teşekkür ederim” deyip, çay geldiğinde aslında istemediğini söyleyebilir. Evet, onca zahmete girdikten sonra bunu duymak seni gıcık edebilir. Ama hala hiçbir şekilde çay içmek zorunda değil. Önce istiyordu, şimdi istemiyor. Bazen insanlar sen çayı yapmaya başladıktan çay hazır olana kadar geçen sürede kararlarını değiştirebilirler. Bunda bir sakınca yok. Bu yine de sana çayı zorla içirme hakkı vermez.

 

Bilinci yerinde değilse, çay yapma. Bilinci yerinde olmayan insanlar “çay ister misin?” sorusunu anlayamazlar.

 

Diyelim ki, soruyu sorduğunda bilinci yerindeydi, evet dedi ve çayı yapana kadar bilincini yitirdi. Çayı bırak, karşındaki insanın sağlığının yerinde ve kendisinin güvende olduğunu kontrol et ve –burası çok önemli- ona çay içirme.

 

Biri eğer çaya evet derse, içmeye başlarsa ve daha sonra bilincini kaybederse, çayı zorla boğazlarından geçirmeye çalışma. Çayı uzaklaştır ve onun iyi olup olmadığına bak. Şuuru kapalı insanlar çay istemezler. Bundan şüphen olmasın.

 

Biri geçen Cumartesi senin evinde çay içtiyse bu her zaman seninle çay içmek istediği anlamına gelmez. Durduk yerde evine gidip çay yaparak “AMA GEÇEN HAFTA ÇAY İSTİYORDUN” ya da sabah uyandıklarında ağzından içeri çay dökmeye çalışarak “AMA DÜN GECE ÇAY İSTİYORDUN” diyemezsin.

 

Çayda ya da sekste, rıza her şeydir.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bir de bunlar var

Cumartesi Faaliyeti
Yeni Yıl ve Gerçekleşmeme İhtimali Çok Yüksek Hayaller
Türk Milleti İçin Orgazm Vakti

Pin It on Pinterest