Bazen başkasının derdine bile özeniyorsunuz.

MEYDAN

Beyaz Saray Sözcüsünü Sinirlendiriyorlar

Halen ABD başkanlığını yürütmekte olan Sarı Çiyan’ın basın sözcüsü Sean Spicer’ı bildiniz? VICE, günlük Beyaz Saray basın toplantılarına katılan Washington muhabirlerinin surat ifadelerinden, kâh devrilen, kâh fal taşı gibi açılan gözlerinden, aniden kalkan kaşlarından, inanamamazlıkla, ne olur şuna bir şey söyle dercesine birbirilerine bakışlarından, uzaklara dalışlarından şiir gibi video derlemiş.

 

 

TFW You’re Listening to Sean Spicer

Journalists listening to Sean Spicer give some serious sideeye.

Posted by VICE News on Saturday, June 3, 2017

 

Sean Spicer gerçekten de inanılmaz derecede kötü bir sözcü (aslında tam olarak sözcülüğünü yaptığı adam kadar kötü işte). Çıkıp can siperane savunmak zorunda olduğu dipsizce hukuksuz ve yalan dolan politikalar ve demeçler bir yana, her Allahın günü bir gaf yapıyor, cümlelerinin başı sonu yok, sürekli muhabirlerle dalaşıyor filan (bu dalaşmaların yarısının youtube’da Spicer liberal muhabiri bakkala yolladı, Spicer liberallerin aklını aldı diye paylaşıldığını da görmek lazım). Muhabirler de hak ettiği için Spaysi ile epey uğraşıyorlar bu arada. Paralel bir evrende, gazetecilerin siyasetçiler ve sözcüleriyle olanca rahatlıkla ayrıntılar ve alıntılar üzerine laf dalaşına girebildiği bir Türkiye’de sayın Gökçek’e yakışırdı Spaysi, bizimse elimizde ancak bu vardı.

 

 

Kısmet değilmiş.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YFransız Kadınlardan Bildiri: Sataşma Özgürlüğü, Cinsel Özgürlüğün Vazgeçilmezidir
Fransız Kadınlardan Bildiri: Sataşma Özgürlüğü, Cinsel Özgürlüğün Vazgeçilmezidir

"Erkek düşmanlığı ve cinsellik karşıtlığına bürünen bir feminizmde biz yokuz."

MEYDAN

YBiraz da Erkekler Anlatsın
Biraz da Erkekler Anlatsın

Anlat anlat bitmeyen cinsel taciz mağduriyeti paylaşımlarından daralan yorgun ruhlar için bir öneri: Biraz da erkekler anlatsın.

Bir de bunlar var

Ben Katliamın Tanığıyım
Hayat Öldürünce Güzel
Dilber Ay: “Kim dedi sana benim akıllı olduğumu?”

Pin It on Pinterest