Valla şaka maka değil, şarkının güftesi çok güzel. Üstelik kartvizit niteliği de taşıyor. “Memnun oldum.. (teyp tıkırtısı) BENİM ADIM […]”

KÜLTÜR

Baba, Oğul, Güngör Bayrak

 

 

Güngör Bayrak rahibe kılığında. Peki bu vesileyle kendinden memnun, Güngör-pozitif sözleriyle ve arkada onaylayan org bazlı “Çak çak çak” sesleriyle hatırlanan “Benim Adım Güngör Bayrak” şarkısını bir daha dinleyebilir miyiz?

 

 

Valla şaka maka değil, şarkının güftesi çok güzel. Üstelik kartvizit niteliği de taşıyor. “Memnun oldum.. (teyp tıkırtısı) BENİM ADIM GÜNGÖR BAYRAK”

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Zenofeminist Manifesto: Bir Yabancılaşma Politikası
Çocuk Aklı He-Man’e Karşı
Sonradan Gelir Ferahlığı: Simge Pınar’ın “Sevgideğer” Albümü

Pin It on Pinterest