Facebook Twitter Gmail Shares   Yönetmen Pedro Almadovar, ülkemizde Konuş Onunla adıyla vizyona giren Hable con Ella filminin çekimlerinde. İzlediyseniz hatırlarsınız (pek unutulacak gibi değildi) filmin bir sahnesinde kafası karışık bir dostumuz sevgilisinin rahmine merak, arzu ve efsun dolu bir yolculuk yapıyordu. Peki ya Almadovar’ın yüzündeki tereddüt, “Yapmasak daha mı iyiydi acaba, maketi de sanayide […]

SANAT

Almadovar ve Kuku

 

Yönetmen Pedro Almadovar, ülkemizde Konuş Onunla adıyla vizyona giren Hable con Ella filminin çekimlerinde. İzlediyseniz hatırlarsınız (pek unutulacak gibi değildi) filmin bir sahnesinde kafası karışık bir dostumuz sevgilisinin rahmine merak, arzu ve efsun dolu bir yolculuk yapıyordu. Peki ya Almadovar’ın yüzündeki tereddüt, “Yapmasak daha mı iyiydi acaba, maketi de sanayide kestirdik bir kere, dünya para” ifadesi…

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Wandering Feelings from Performance to Textile: Interview with Sevda Semer
Halime Özke ve Sipsisi
LGBTİ+ ve Kuir Filmler Arasında Bir Yerlerde: “Ya Verilecek Bir Karar Yoksa?”

Pin It on Pinterest